גורים של נמר אמור צולמו לראשונה בסין

תיעוד משמח של נמר אמור בסין: אם ושני גורים צולמו בשמורת טבע, לא הרחק מהגבול הרוסי – כך הודיעה האגודה לשימור חיות הבר (WCS). לראשונה, יש הוכחה מצולמת לכך שהנמרים הנדירים מתרבים בטבע בסין.

צפו בסרטון (WCS):

נמרי אמור (Panthera pardus orientalis) הם החתולים הגדולים המצויים בסכנת ההכחדה החמורה ביותר: אוכלוסייתם בטבע מונה 50-30 פרטים בלבד, רובם חיים במחוז פרימוריה ברוסיה ומיעוטם במחוז ג'ילין השכן בסין. מחלקת היערות של מחוז ג'ילין היא שאחראית להתקנת המצלמות שבהן צולמה הנמרה וגוריה. לדברי מנהל תכנית אסיה ב-WCS, ג'ו וולסטון, התיעוד החדש מוכיח שמאמצי השימור משתלמים וכן שלא ניתן עוד לייחס לסין תפקיד משני במאמצים אלו.

רק 50-30 נותרו בטבע. נמר אמור בגן חיות (צילום: Richard Gillin, CC BY-SA 2.0)

רק 50-30 נותרו בטבע. נמר אמור בגן חיות (צילום: Richard Gillin, CC BY-SA 2.0)

נמרי אמור הם תת-מין שהסתגל לאקלים הקר של בית הגידול שלו, שזאת דרך אחרת להגיד שיש להם פרוות חורף מפוארת במיוחד, בהירה וארוכה. לפי השלוחה הרוסית של הקרן העולמית למען חיות הבר (WWF), הנמרים שמבלים את חייהם ביחידות קנאים מאוד לטריטוריה שלהם ורגישים לכל הפרעה. נוכחות של בני אדם מרתיעה אותם מאוד ונחשבת אחת הסיבות להידלדלות החמורה בשורותיהם. האיום המרכזי הוא הרס סביבת המחיה שלהם – ביעור יערות ועבודות פיתוח שונות.

עוד ידיעות מסעירות על חיות:

מחזה נדיר. סאולה צעירה (CC BY-SA 3.0) צילום נדיר של "חד-קרן אסייתי" נחש (צילום: U.S Fish and Wildlife Service) המוח הוא מכונה לזיהוי נחשים? סיאץ', דינוזאור טורף שהתגלה ביוטה (איור: Jorge Gonzales) הכירו את הסיאץ', הטורף האיום

מה דעתכם?