תמונות נדירות: לווייתנים תאומים מחוברים

אנשי הגנת הסביבה במדינת באחה קליפורניה במקסיקו נתקלו בתחילת השבוע במחזה יוצא דופן: צמד לווייתנים אפורים, תאומים מחוברים, שככל הנראה מתו זמן קצר לאחר הלידה. ממדי גופם של הוולדות היו קטנים יחסית, ומשום כך משערים שהם נולדו בטרם עת. ייתכן שזו הפעם הראשונה שהתופעה תועדה במין לווייתן אפור (Eschrichtius robustus).

לווייתנים אפורים תאומים מחוברים במקסיקו (צילום: Farah Castillo)

לא שרדו. הלווייתנים המחוברים (צילום: Farah Castillo)

גוויות הלווייתנים נאספו, ומומחים נטלו דגימות מרקמותיהם. הלווייתנים ייקברו, כדי שרקמות הרכות יתפרקו, וניתן יהיה לחקור את מבנה השלד של היונקים הימיים.

בסתיו, נודדים הלווייתנים האפורים נודדים מהים הצפוני לאזור באחה קליפורניה, שם יבלו את החורף. הנקבות ממליטות גורים במים הרדודים של הלגונות שחופי חצי האי, מתחילת ינואר ועוד אמצע פברואר. בחודשי האביב הלווייתנים שוב נודדים, והפעם צפונה, בחברת גוריהם.

במנהל האוקיינוסים והאטמוספירה הלאומי של ארה"ב (NOAA) מציינים כי במחצית השנייה של המאה ה-19 ובראשית המאה ה-20 סבלו הלווייתנים האפורים מנחת זרועם של הציידים. כיום, לאחר שאוכלוסיותיהם התאוששו, הם לא נתונים בסכנת הכחדה.

צפו בתמונות נוספות של הלווייתנים המחוברים:

(צילום: Farah Castillo)

(צילום: Farah Castillo)

(צילום: Farah Castillo)

(צילום: Farah Castillo)

(צילום: Farah Castillo)

(צילום: Farah Castillo

עוד ידיעות מסעירות על חיות:

האפלאונטולוג סבסטיאן טמבוסו מחזיק עצם ירך של לסטודון, עצלן קרקע קדום (צילום: Martín Batallés)מה מספרות עצמות העצלן הענק? (צילום: (Loren Sztajer  (CC BY-ND 2)10 סיבות לאהוב קנגורו עצים משמאל, כלב עם הבעת פנים נייטרלית, ומימין כלב מרים את גבתו הימנית (מתוך PLOS ONE)למה אנחנו אוהבים כלבים עצובים?

מה דעתכם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.