איזה סמל סטטוס מסמל שעון לגבר

בניגוד לנשים, לגברים אין הרבה תכשיטים ולכן זה לא תמיד פשוט לדעת את הסטטוס הכלכלי של גבר לפי הדברים שהוא לובש.

עם זאת, לגברים יש תכשיט אחד שהופך את העניין לפשוט הרבה יותר: השעון.

אז אמנם התפקיד הבסיסי של שעון הוא להראות לנו מה השעה, אך בעידן בו כל מכשיר טכנולוגי אפשרי יכול לעשות את זה ברור כי לשעון יש תפקיד אחר – תפקיד אופנתי ועיצובי.

 

שעון לא מראה רק את השעה

שעונים יכולים לספר לנו כל מיני דברים מלבד השעה. למעשה, מבט על פרק ידו של גבר יכול לספר לנו הרבה על הסטטוס המצב הכלכלי שלו. כך למשל שעוני יוקרה לגבר במותגים כמו CHOPARD או GIRARD PERREGAUX מספרים לנו שהגבר שעונד אותם יכול להרשות לעצמו לרכוש שעון במחיר שמגיע לעשרות אלפי שקלים.

לצד מצבו הכלכלי, שעון יכול לספר דברים נוספים על הגבר שעונד אותו: חוש האופנה שלו, מה שהוא מעוניין לשדר לסביבה וחדי עין יוכלו אפילו לרדת לעומק אופיו של אדם בין השאר לפי השעון שהוא עונד.

 

לא רק סמל סטטוס אישי – גם משפחתי

מאפיין חשוב של שעוני יוקרה לגבר הוא עמידות לאורך זמן רב שמאפשרת לכם לשמור על השעון לאורך שנים ואפילו להעביר אותו לדורות הבאים. כפי שיש משפחות שמעבירות תכשיטים מאמא לבת, כך גם שעוני יוקרה יכולים לעבור מדור לדור כך שהשעון לא הופך רק לסמל סטטוס עבור הגבר שעונד אותו אלא סמל עבור המשפחה כולה. אין ספק כי תכשיטים ושעונים שעוברים מדור לדור מחזקים את הזהות של המשפחה, ומאפשרים להיזכר במי שכבר לא נמצאים איתנו באמצעות אותם עצמים פיזיים ויפים שמלמדים אותנו הרבה על מי שענדו אותם.

 

קלאס באפס מאמץ

שעוני יוקרה לא מתאמצים וצועקים. כך למשל, ישנם תכשיטים שזועקים לכל שהם שווים לפחות כמה עשרות אלפי שקלים, אך מי שלא מבין בשעונים לא תמיד ידע להבחין בין שעון של 500 ₪ לבין שעון יוקרה של GRAHAM במחיר של 40,000 ₪. אז אולי זה לא מתאים למי שרוצים ללבוש על עצמם את הכסף שלהם ולהראות אותו לכל העולם, אך אם אתם מעוניינים באקססורי שחדי עין ואניני טעם יזהו ויעריכו – שעון יוקרה זה המוצר עבורכם.

 

שעון יוקרה כשהשקעה

בדומה לחפצים אחרין בעלי שווי כספי רב, גם שעונים יכולים להיות השקעה שתניב רווח לאחר זמן מה. רוב האנשים לא קונים שעון כדי למכור אותו אחרי שנים ברווח, אלא מעוניינים להישאר איתו עד סוף החיים, אך כדאי לדעת שקניית השעון הנכון וטיפול בו יכולים להעלות את ערכו של השעון. כאשר מדובר בשעוני יוקרה קיים שוק יד שנייה מפותח, וככל שהשעון שאתם מחזיקים יוקרתי ומבוקש יותר כך יש סיכוי רב יותר שערכו יעלה עם השנים.

 

תכשיט

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם