איך מתקינים מדף ללא עזרה מבעל מקצוע? מדריך וכללי בטיחות

אחרי שלל התחבטויות מול מגזיני עיצוב בחרתם מדפים מושלמים לחלל הבית שלכם, התאמתם תומכי מדף מהממים ועתה כל שנותר לעשות הוא לתלות אותו

במקומו המיועד.

רגע לפני שאתם ממהרים להרים טלפון לבעל מקצוע, המדריך הבא יראה לכם שלא מדובר במשימה כה מעוררת אימה.

בעזרת חמישה פריטים פשוטים, תליית מדף היא משחק ילדים.

  1. מקדחה – מקדחה טובה תהפוך את חווית תליית המדף לכה קלה ופשוטה, עד כי לא תבינו מדוע הייתה תקופה שבה מיהרתם לקרוא לבעל מקצוע. איזו מקדחה כדאי לרכוש?

כיום רבים ימליצו לכם על רכישת מקדחה עם פטישון, ורבים יתפתו אף לרכוש מקדחה אלחוטית שכן חוטי חשמל נוטים לסבך את מרבית המשימות בחיינו.

  1. מקדחים – את סוג המקדח יש להתאים לקוטר החור שיש לקדוח ולסוג המשטח בו קודחים, שכן קידוח בקרמיקה בעזרת מקדח שיוצר עבור בטון או עץ למשל עשוי לגרום לפיצוץ ושברים באריחי הקרמיקה וקידוח במקדח קרמיקה בסוג אחר של משטחים, עשוי להוביל לשחיקה מיותרת ואף לשבירת ראש המקדח.

עם זאת, מומלץ לרכוש מקדחת SDS שהינה למעשה פטישון ובעזרתו תוכלו לקדוח בבטון ובבלוקים בקלות וללא כל צורך בהפעלה של כוח ומאמץ מצידכם.

  1. דיבלים וברגים – הדיבלים והברגים צריכים מצד אחד להתאים לממדים של החורים בתומכי המדף שלכם מצד אחד ולסוג הקיר אליו הם מוחדרים מצד שני. דיבל שמיועד לתלייה בקיר גבס עשוי מחומרים שונים ומתוכנן שונה מדיבל אשר מיועד לקיר בלוקים, בחנות חומרי הבניין הקרובה למקום מגוריכם יגעו להתאים לכם את הדיבלים והברגים שיענו על כל הצרכים שלכם.
  2. פלס וסרגל – עתה שיש לכם מקדחה חזקה ואיכותית וברגים ודיבלים מתאימים, הגיע הרגע להחליט היכן אתם תולים את המדף שלכם ולסמן את המיקום המתאים על הקיר. בעזרת כלי עזר כדוגמת פלס וסרגל תוכלו לסמן את מקום הקידוח במדויק.
  3. חומר איטום – טעויות הם חלק טבעי בעת למידה של כל מיומנות חדשה. מסיבה זאת כאשר לומדים ציור יש צורך במחק, כאשר לומדים תפירה יש צורך בפורם תפרים וכאשר לומדים לקדוח יש צורך בחומר איטום. אז קחו שפכטל מרק או כל חומר איטום אחר והתחילו במלאכה.

 

אמצעי זהירות ובטיחות

אומנם לא צריך להיות מומחה גדול כדי לתלות מדף, אך כמו בכל דבר בחיים יש לנקוט משנה זהירות ולשים לב למספר נקודות חשובות:

  1. מיקום הקידוח – שימו לב לא לקדוח מעל או מתחת לנקודות חשמל על מנת לא לפגוע חלילה בכבלים וקחו בחשבון היכן עוברים בבית עמודי תמיכה וקורות.
  2. גובה המדף – גם אם התברכתם בקומה ממוצעת ומטה, קחו בחשבון שכדאי לתלות את המדף כמה סנטימטרים מעל לגובה הממוצע של אדם, למען שלומם של חברינו הגבוהים.
  3. שימוש בסולם מאובטח – הימנעו מלהשתמש בכיסאות או שרפרפים מאולתרים שכן פריטים אלו לא בהכרח תוכננו תוך מחשבה שיעמדו עליהם. העדיפו תמיד להשתמש בסולם מאובטח במידת האפשר.
  4.  משקל הפריטים שעל המדף – זכרו שכל מדף יש קיבולת נשיאה אופטימלית והימנע מהנחת פריטים אשר יכולים להוות סכנה בעת רעידות אדמה.

אז ארגנו את הציוד, הישמעו לכללי הבטיחות, ותוך זמן קצר גם אתם יכולים להיות מומחים בתליית יחידת מדפים.

 

מדף מזכוכית

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם