האסיקי סיברי – כל מה שרציתם לדעת

האסיקי סיבירי נחשב לאחד הכלבים האהובים והיפים ביותר בעולם, ולא בכדי. במאמר זה נעניק לכם את כל המידע לגבי הגזע המובחר והמיוחד הזה אשר כובש את לבבות העולם, כמו גם את לבבות הישראלים.

 

האסיקי סיבירי: אחד הגזעים הותיקים בעולם

ע"פ מחקרים, מוצאו של האסקי סיבירי הוא מזאב, וזאת בשל העובדה כי בשונה מגזעים אחרים של כלבים האסיקי סיבירי מיילל במקום לנבוח. מדובר באחד הכלבים הותיקים בעולם, וזאת לאור העובדה כי האסקי סיברי הראשון התגלה לפני כ 3,000 שנה לערך. במקור, האסקי סיבירי שימש ככלב עבודה וזאת בשל מבנה פיזי חזק ומשקל אשר מגיע לעשרות קילוגרמים, ולכן ביחס לגזעים אחרים של כלבים נחשב האסקי לכלב חזק אשר מאריך חיים, לעיתים מעבר ל 15 שנים. עם זאת, מדובר בכלב אשר דורש טיפול ייחודי בשל תנאי מזג האוויר, וזאת משום שהגזע הספציפי של האסקי סיבירי רגיל לתנאי קור ושלג ומשום כך במדינות כמו בישראל הכלבים הללו מתקשים להסתגל, כל זאת במידה ולא ננקטים צעדי טיפול מתאימים אשר ייחודים לגזע האסקי.

כלב יושב

 

מהם הגזעים הנפוצים של האסקי סיברי?

כאמור, בעבר האסקי סיבירי שימש ככלב מזחלות ולכן ניתן היה לראות אלפי כלבים מהגזע באזור רוסיה המושלגת. עם זאת, בהמשך ולאור תנאי המחייה אשר השתנו התפתחו לא מעט גזעים במקומות שונים בעולם אשר המוכרים שבהם הם האסקי סיברי סיביר רוסיה, אסקי אלסקה – אלסקה,  האסקי גרילינדי- גרינלנד. הגזע הנפוץ בישראל הוא האסקי הסבירי.

 

מהם המאפיינים של האסיקי סיבירי?

האסקי סיבירי נחשב לכלב חברותי מאוד אשר מסתגל מהר לבני אדם, והם גם נחשבים למסורים ונאמנים לבעלים שלהם. משום כך, האסקי אשר מחונך מגיל צעיר יגדל ויהפוך לנאמן מאוד בעבור הבעלים שלו, אך בו בעת מדובר בכלב אשר מתנהל מצוין גם עם ילדים קטנים. בנוסף, האסקי איננו נובך ולכן הוא נחשב לכלב שלו ורגוע אשר קשה מאוד להוציא אותו מקור רוחו, אולם חשוב לציין כי במידה ולא מעניקים לו פעילות שוטפת אשר כוללת פגיעות גופנית עשוי האסקי לסבול מדיכאון. בנוסף, במידה והכלב איננו מחונך הוא עשוי לנסות לברוח, ולכן אילף וחינוך חייבים להתבצע בגילאים צעירים כאשר האסקי עוד לומד את כללי ההתנהגות המצופים ממנו. על מנת לשמור על הפרווה של הכלבים הללו חשוב להעניק לו אוכל ייחודי אשר עשיר בוויטמינים ובברזל, כמו גם חטיפי בריאות אשר מותאמים לגזע הספציפי הזה. חשוב לציין כי האסקי הינו כלב אשר הפרווה שלו ייחודית ונדרש בעבורו טיפוח וטיפול, ולכן מומלץ לגשת עם הכלב לתספורת אחת לשלושה חודשיים ובייחוד בתקופת הקיץ, וזאת בכדי לשמור על הפרווה אך עם זאת להקל עליו מפני החום אשר עשוי להוביל להתייבשות מהירה מאוד.

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אישה שוכבת במיטה עם מגבת
זוגיות וסקס

לא כמו חיות: איך לשדרג את חיי המין

גם אם אתם נמצאים באותה הזוגיות כבר שנים ויחסי המין שלכם נמצאים במצב נהדר, תמיד יש מקום לשדרוג, שיפור, העצמה ומינוף שלהם למקומות גבוהים ומגוונים יותר. לצורך השדרוג אתם יכולים

טבעת אירוסין בקופסת לב
תכשיטים

כיצד ניתן לשמור על טבעת אירוסין

הרגע המיוחל הגיע וסוף סוף קיבלת את הצעת הנישואין שכל כך חיכית לה! עלי כותרת פוזרו בכל החדר, שביל של פרחים הוביל אותך לבלונים שמרכיבים את המילים "התינשאי לי?" ובן

יום הולדת
אירועים

השלבים ביצירת חגיגת יום הולדת מושלמת

בעבר חגיגות יום הולדת היו מסתכמות בבוקר או צהריים בפארק הקרוב, עם פעילות מצנח בליווי קלטות מוזיקה וארוחת בארנץ' או על האש מצוינת. מאז חגיגות יום ההולדת עלו כמה שלבים,

זוג מתחמם
זוגיות וסקס

5  דרכים לסקס לוהט יותר

בזמן האחרון חדר המיטות כבר לא מהווה עבורכם חדר תענוגות. זאת לא רק השגרה המעייפת והמתישה וזה גם לא הלחצים, משהו פשוט לא עובד שם יותר כמו שהוא עבד בעבר.