האסיקי סיברי – כל מה שרציתם לדעת

האסיקי סיבירי נחשב לאחד הכלבים האהובים והיפים ביותר בעולם, ולא בכדי. במאמר זה נעניק לכם את כל המידע לגבי הגזע המובחר והמיוחד הזה אשר כובש את לבבות העולם, כמו גם את לבבות הישראלים.

 

האסיקי סיבירי: אחד הגזעים הותיקים בעולם

ע"פ מחקרים, מוצאו של האסקי סיבירי הוא מזאב, וזאת בשל העובדה כי בשונה מגזעים אחרים של כלבים האסיקי סיבירי מיילל במקום לנבוח. מדובר באחד הכלבים הותיקים בעולם, וזאת לאור העובדה כי האסקי סיברי הראשון התגלה לפני כ 3,000 שנה לערך. במקור, האסקי סיבירי שימש ככלב עבודה וזאת בשל מבנה פיזי חזק ומשקל אשר מגיע לעשרות קילוגרמים, ולכן ביחס לגזעים אחרים של כלבים נחשב האסקי לכלב חזק אשר מאריך חיים, לעיתים מעבר ל 15 שנים. עם זאת, מדובר בכלב אשר דורש טיפול ייחודי בשל תנאי מזג האוויר, וזאת משום שהגזע הספציפי של האסקי סיבירי רגיל לתנאי קור ושלג ומשום כך במדינות כמו בישראל הכלבים הללו מתקשים להסתגל, כל זאת במידה ולא ננקטים צעדי טיפול מתאימים אשר ייחודים לגזע האסקי.

כלב יושב

 

מהם הגזעים הנפוצים של האסקי סיברי?

כאמור, בעבר האסקי סיבירי שימש ככלב מזחלות ולכן ניתן היה לראות אלפי כלבים מהגזע באזור רוסיה המושלגת. עם זאת, בהמשך ולאור תנאי המחייה אשר השתנו התפתחו לא מעט גזעים במקומות שונים בעולם אשר המוכרים שבהם הם האסקי סיברי סיביר רוסיה, אסקי אלסקה – אלסקה,  האסקי גרילינדי- גרינלנד. הגזע הנפוץ בישראל הוא האסקי הסבירי.

 

מהם המאפיינים של האסיקי סיבירי?

האסקי סיבירי נחשב לכלב חברותי מאוד אשר מסתגל מהר לבני אדם, והם גם נחשבים למסורים ונאמנים לבעלים שלהם. משום כך, האסקי אשר מחונך מגיל צעיר יגדל ויהפוך לנאמן מאוד בעבור הבעלים שלו, אך בו בעת מדובר בכלב אשר מתנהל מצוין גם עם ילדים קטנים. בנוסף, האסקי איננו נובך ולכן הוא נחשב לכלב שלו ורגוע אשר קשה מאוד להוציא אותו מקור רוחו, אולם חשוב לציין כי במידה ולא מעניקים לו פעילות שוטפת אשר כוללת פגיעות גופנית עשוי האסקי לסבול מדיכאון. בנוסף, במידה והכלב איננו מחונך הוא עשוי לנסות לברוח, ולכן אילף וחינוך חייבים להתבצע בגילאים צעירים כאשר האסקי עוד לומד את כללי ההתנהגות המצופים ממנו. על מנת לשמור על הפרווה של הכלבים הללו חשוב להעניק לו אוכל ייחודי אשר עשיר בוויטמינים ובברזל, כמו גם חטיפי בריאות אשר מותאמים לגזע הספציפי הזה. חשוב לציין כי האסקי הינו כלב אשר הפרווה שלו ייחודית ונדרש בעבורו טיפוח וטיפול, ולכן מומלץ לגשת עם הכלב לתספורת אחת לשלושה חודשיים ובייחוד בתקופת הקיץ, וזאת בכדי לשמור על הפרווה אך עם זאת להקל עליו מפני החום אשר עשוי להוביל להתייבשות מהירה מאוד.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אילוף כלבים עד הבית
בעלי חיים
אילוף כלבים עם מאלף עד הבית

תהליך אילוף לחבר האהוב שלנו על ארבע מתחיל בבחירת מיקום האילוף, כאשר האפשרויות הן לרוב אילוף בסביבה הביתית או אילוף בפנסיון כלבים ייעודי. כמו לכל בחירה, גם לאילוף הכלב או

קרא עוד »