אתם רוצים להביא שיצו? חשוב שתכירו את האופי ודרכי הטיפול בכלב

השיצו, הכלב בעל המראה המלכותי והאישיות יוצאת הדופן, הוא גזע כלבים אהוב מאוד בכל רחבי העולם. הכלבים הקטנים הללו הפכו לחיית מחמד פופולרית, עוד כשהם שימשו כבני לוויה לבני מלוכה בסין. אם אתם מתכוונים להביא שיצו לביתכם, חשוב שתבינו כמה דברים מהותיים בנוגע לאופי של הכלב ודרכי הטיפול בו. במאמר זה נספק לכם עובדות מפתח שיעזרו לכם.

 

אופיו של כלב השיצו

כלבי שיצו ידועים באופי ידידותי, חביב, אוהב ומוחצן (בקטע הכי טוב). כלבים אלה משגשגים מאוד כאשר הם נמצאים בקשר עם בני אדם מסביבם, והם אוהבים להיות במרכז תשומת הלב. הכלבים הללו מלאי שמחת חיים, טובים מאוד עם ילדים, ואפילו יכולים להסתדר עם חיות מחמד אחרות. מסיבה זו הם יכולים להיות תוספת נהדרת למשפחות ולמשקי בית קיימים.

עוד מאפיין חשוב שלהם הוא שהם נאמנים להפליא. הם אוהבים מאוד להיות קרובים לבני הבית, אבל לפעמים הם קרובים מדי- זה שכיח שכלב שיצו יעקוב אחר בני הבית בזמן שהם הולכים בחדר. לפעמים זה יכול להיות מציק, אבל תזכרו שזה מגיע מנאמנות וחיבה גבוהה.

למרות גודלם הקטן, כלבי שיצו הם גם שובבים ואנרגטיים מאוד. הם נהנים ממשחקים, טיולים ארוכים וכדומה. בנוסף, כדאי לדעת שמדובר בכלבים אינטליגנטים במיוחד שיכולים להבין אתכם, אבל יש בהם גם עקשנות- מה שאומר שחשוב לאלף ולאמן אותם לציית.

כלב שי צו

איך מטפלים בכלבי שיצו?

טיפול נכון בכלבי שיצו הוא חיוני כדי לשמור גם על הבריאות של הכלב וגם על אושרו ושבעות הרצון שלו. יש כמה דברים שכדאי לכם להקפיד עליהם:

  1. שגרת טיפוח: לשיצו יש פרווה ארוכה שדורשת טיפוח שוטף על מנת למנוע קשרים ושאר הסתבכויות. מומלץ לצחצח אותו כל יום, להקפיד על אמבטיות קבועות אחת לשבוע שבועיים ולדאוג גם לטיפוח מקצועי במספרת כלבים. שימו לב במיוחד אל שיער הפנים שלו- חשוב לקצר ולנקות אותו כדי לשמור על העיניים של הכלב מלהזדהם.
  2. תזונה ודיאטה: תזונה מאוזנת היא חיונית עבור השיצו. מדובר בגזע של כלב קטן, לכן חשוב שהאוכל יהיה מותאם לגודל שלהם- אחרת הם עלולים לאכול יותר מדי או לא לצרוך את הוויטמינים והמינרלים שהם זקוקים להם.
  3. וטרינרים תקופתיים: בדיקות וטרינריות סדירות חשובות כדי לעקוב אחר בריאות השיצו שלכם. לגזע זה יש נטייה לבעיות בריאותיות מסוימות, כמו תסמונת ברכיצפלית ובעיות שיניים. לכן יש להקפיד על כך כדי למנוע מבעיות להחמיר.

 

לסיכום

אם אתם בוחרים להכניס כלב שיצו אל ביתכם, אתם הולכים לזכות בכלבלב חמוד ואנרגטי. אבל כדי לטפל בו היטב יש לשים לב למאפיינים הייחודיים שלו ולהפקיד על כך, כדי שתזכו להציע לו אהבה ולקבל ממנו אהבה לעוד שנים רבות קדימה.

לטפל בכלב

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אילוף כלבים עד הבית
בעלי חיים
אילוף כלבים עם מאלף עד הבית

תהליך אילוף לחבר האהוב שלנו על ארבע מתחיל בבחירת מיקום האילוף, כאשר האפשרויות הן לרוב אילוף בסביבה הביתית או אילוף בפנסיון כלבים ייעודי. כמו לכל בחירה, גם לאילוף הכלב או

קרא עוד »