מהו אוטם שריר הלב?

ישנן מחלות שונות והפרעות אשר יכולות להופיע או להתפרץ במהלך השירות הצבאי, כולל התקף לב חלילה. בואו נבין מהו אוטם שריר הלב, ובמקביל גם נדבר על הובלת תביעות משפטיות נגד משרד הביטחון. בריאותכם ניזוקה כתוצאה מהשירות? זה המקום לקבל את הפרטים הרלוונטיים.

אלו לא חדשות מאוד מסעירות, אנשים לפעמים נפצעים כתוצאה מהשירות שלהם בצבא, או במהלך השירות שלהם בכוחות הביטחון. רגע לפני שמגישים תביעה נגד משרד הביטחון, האם קיבלתם את כל הסיוע המשפטי הנדרש להובלת התיק שלכם? בפעמים מסוימות, אנשים אפילו חווים התקף לב במהלך השירות שלהם בכוחות הביטחון, לרבות גם באזרחות.

אם חלילה משהו כזה קרה לכם, דעו לכם שיש לכם עילה לתביעה נגד משרד הביטחון. למידע נוסף על תביעות נגד משרד הביטחון לחץ כאן כעת.

אוטם שריר הלב הוא למעשה ביטוי גנרי למושג "התקף לב". מדובר בעצם במצב שכולל נזק מסוים לשריר של הלב. זאת, לפעמים בגלל חסימה של אחד מהעורקים אשר מובילים דם ללב של האדם.

הערת שוליים – העורקים הללו שאנחנו מדברים עליהם (אלו שמובילים דם מחומצן ללב) נקראים למעשה "עורקים כלילים". כאשר נוצרת חסימה בעורקים האלו, אספקת הדם נעצרת או מתעכבת, מה שלמעשה יוצר מצב של אזור עורק כלילי שכנראה נחסם.

בהמשך, זה כנראה יגיע למצב של נמק ולאחר מכן גם תיווצר צלקת באזור החסום. ברגע שהאזור הזה מצולק, הוא מאבד יכולת לבצע כיווץ נכון. מאחר שהחלק הזה בלב מתכווץ, הוא אינו יכול לקחת חלק בפעילויות התקינות של שריר הלב ואספקת הדם.

 

מה הן הסיבות הנפוצות לאוטם שריר לב?

ישנן סיבות שונות לאוטם שריר הלב, אבל אחת הסיבות היותר נפוצות לכך, היא הסיבה העיקרית של חסימה של עורק כלילי. לרוב, זה קורה כתוצאה מקריש דם. אותו קריש נוצר בחלק שבו העורק חולה.

אצל חלק יחסית קטן מהמטופלים, אותו אוטם אכן נגרם מההתכווצות הרגעית של אותו עורקים כליליים. לרוב, זה יקרה באזור שבו העורק חולה ועבר היצרות.

חשוב לדעת, לפעמים זה עשוי לקרות גם בעורקים שלא עברו היצרות. לעתים יותר רחוקות, אוטם שריר הלב נגרם כתוצאה מתסחיפים של אותם קרישי דם קטנים, שעוברים לעורקים הכלילים, או בעקבות דלקת של העורקים הכלילים באזור.

 

אוטם שריר הלב ותביעות משפטיות נגד משרד הביטחון

אם חלילה נפגעתם או נפצעתם כתוצאה מהשירות שלכם בצבא, או בכוחות הביטחון, אנחנו ממליצים לכם לפנות לייעוץ משפטי.

לאחר שתקבלו את כל הטיפולים הרפואיים המגיעים לכם, אתם גם תרצו לדעת שאתם משופים במענקים הרלוונטיים. מעוניינים לקבל את השיפוי המגיע לכם? עורך דין משרד הביטחון יהיה איש המקצוע אליו יהיה מומלץ לפנות בהקדם.

בסופו של דבר, אם חלילה בריאותכם נפגעה, מישהו צריך לתת על כך את הדין. בהצלחה!

 

אולם בית משפט

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פציעה
בריאות
ממה נגרמת דלקת בגיד אכילס

רגע לפני שנסביר ממה נגרמת הדלקת, חשוב לנו לתת לכם רקע אודות הגידים.   מה הם גידים? גידים הם האחראיים לחבר בין השרירים לבין העצמות שבגוף, הם אלו שמסייעים ליצור

קרא עוד »