מה לעשות כשהכלב משלשל?

הכלב משלשל? לא בטוח שצריך ישר להילחץ, אבל בהחלט מומלץ לבדוק סימפטומים נוספים שמזוהים עם כל מיני בעיות רפואיות. רגע לפני שרצים לווטרינר השכונתי, מנסים להבין מדוע הכלב משלשל. במקרים רבים תוכלו לשחזר את הסיבה לכך ולהחליט על אופי הטיפול גם מבלי להסתייע בווטרינר.

ממש בדומה לאנשים, דעו לכם שקערת אורז מבושל (ללא תבלינים!) יכולה לחולל נפלאות במקרי שלשול אצל כלבים. אם הכלב משלשל, אתם יכולים להכין לו קערת אורז או עוף "מכובס", אבל עליכם לשים לב לפרט מאוד חשוב – ישנם כלבים אשר אלרגיים לעוף. עוף הוא אלרגן ידוע אצל כלבים, במיוחד אצל כלבים מסוג יורקשייר טרייר ואחרים. בכל מקרה, תמיד יהיה עליכם להכין את העוף או את האורז – ללא תבלינים!

 

כלבים לא אוכלים תבלינים!

התבלינים שאנחנו אוכלים יכולים לגרום לבעיות חמורות אצל כלבים, גם אם נדמה לנו שזה "סך הכול" קצת אוכל ביתי שהכלב מקבל בין ארוחה לארוחה. כלב משלשל מתוך סיבות שונות ומגוונות, חלקן נעוצות לפעמים בדברים שהוא מלקט ומנשנש ברחוב.

שימו לב, ישנם כלבים רבים אשר צריכים אילוף בנושא, מאחר שהם עשויים ממש לפגוע בבריאות עצמם אם הם מלקטים כל מיני פסולות שלא אמורות להיאכל על ידם. כשהכלב משלשל, יהיה עליכם לוודא מספר דברים, כמו למשל מצב רוחו הכללי של הכלב.

 

מתי נדע אם הכלב זקוק לווטרינר? 

אם הכלב שרוי במצב רוח כללי מאוד ירוד ולא פעיל, הוא כנראה באמת לא מרגיש טוב. אם המצב הזה מתמשך יותר מיומיים, גג שלושה ימים, עליכם להגיע עם הברנש הקטן לווטרינר שלו. חשוב להבין, באופן כללי, כלבים הם יצורים שמקיאים ומשלשלים.

הקאות ושלשולים אצל כלבים נפוצים מאוד, אפילו ברמה השבועית. ישנם כלבים שלפחות פעם בשבוע מקפידים לאכול עשבייה אשר גורמת להקאה והוצאת פסולת מהגוף. אם כך, לא צריך מייד להילחץ משלשול אצל הכלב והקאות.

 

ממה כן צריך להילחץ?

שלשול אדום, תולעים בצואה, כלב שמשלשל ומקיא בו זמנית למשך יותר מיומיים, שלשול שמלווה שתסמיני מחלה נוספים (הקאות, נזלת, חום, מצב רוח ירוד ועוד). יש לשים לב גם לעובדה שכלבים יכולים לשלשל בעקבות שינויים בתזונה שלהם.

אם אתם מתכוונים להחליף למכשכש הזנב שלכם את סוג המזון שלו, עשו זאת בצורה הדרגתית בלבד. בפעם הראשונה שאתם מציגים לו את המאכל החדש שלו, ערבבו את זה עם המזון הישן. כל פעם קצת יותר, עד שלבסוף מתקבלת מנה שלמה של מזון חדש לכלב. לרוב, שיטת עבודה זו לא תגרום לשלשול. בכל מקרה, נסו להיות קשובים ולהוציא את כלבכם לכמה שיותר סיבובים בחוץ במהלך אותם ימים שהוא משלשל. יחד עם זאת, נסו להקפיד על כך שהוא לא יבוא במגע עם כלבים אחרים. כמובן, לא ללכת אתו לגינת הכלבים.

 

טיול עם הכלב

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אילוף כלבים עד הבית
בעלי חיים
אילוף כלבים עם מאלף עד הבית

תהליך אילוף לחבר האהוב שלנו על ארבע מתחיל בבחירת מיקום האילוף, כאשר האפשרויות הן לרוב אילוף בסביבה הביתית או אילוף בפנסיון כלבים ייעודי. כמו לכל בחירה, גם לאילוף הכלב או

קרא עוד »