משפט תעבורה ללא עורך דין – האם זה כדאי?

התמודדות עם עבירות תעבורה בדרך כלל מלווה בהתייעצות עם עורך דין שמכיר את התחום ובקיא בו.

למרות שאין חובה חוקית להתייעץ עם עורך דין, רוב הלקוחות שעושים את זה מגלים שמדובר בפעולה כדאית ומשתלמת

החוק בישראל מתייחס בחומרה אל עבירות תעבורה. בגלל התלות ברכב פרטי מצד אחד ותחבורה ציבורית כושלת מצד שני, יש המון תאונות דרכים שמתרחשות על כבישי הארץ. אחת הדרכים להתמודד עם התאונות הללו היא לייצר הרתעה מפני עבירות תעבורה. אז כדי להשיג את אותה הרתעה, המחוקק קובע למשל שכל עבירת תנועה היא עבירה פלילית.

אבל העובדה שכל עבירת תנועה היא עבירה פלילית לא באה על חשבון זה שעדיין יש הבדלים בין דרגות החומרה. לצד עבירות תנועה קלות יחסית שבצדן קנס כספי בלבד, יש עבירות תנועה חמורות שהתוצאה שלהן עלולה להיות עונש מאסר. מבחינת הנאשם וכל מי שמתמודד עם סוגים כאלה ואחרים של עבירות תנועה, המשמעות היא שצריך להתייעץ עם עורך דין.

 

היתרונות של התייעצות עם עורך דין

התייעצות עם עו"ד תעבורה היא דרך מעולה להתמודד בצורה יעילה יותר עם משפט תעבורה. עוד לפני שנכנסים אל עובי הקורה ומנסים לברר האם מדובר על עבירת תעבורה שנחשבת חמורה או קלה, יש צורך להתייעץ עם עורך דין.

כאשר מתייעצים עם עורך דין ומערבים אותו בתהליך קבלת ההחלטות, יודעים מראש איזה סוג של טענות להציג בפני בית המשפט. בנוסף, התייעצות עם עורך דין יכולה לעשות את ההבדל בין קביעה שלפיה מדובר על עבירת תעבורה קלה או חמורה.

 

למה משתלם לעבור את המשפט עם עורך דין?

היתרון בהתייעצות מוקדמת עם עו"ד תעבורה היא רק חלק מתוך רשימת יתרונות ארוכה יותר. גם אחרי הייעוץ הראשוני, משתלם לעבור את המשפט עם עורך דין ולפנות אליו בכל שאלה. כאשר יש עורך דין תעבורה שמלווה את המשפט, המשמעות היא ייצוג מלא של האינטרסים של הלקוח. בדיונים של דיני תעבורה, ייצוג מלא של האינטרסים גם עשוי לגרום להבדל בין קנס כספי לבין עונש מאסר.

נכון שצריך לשלם לעורך דין תעבורה כדי להתייעץ איתו, אבל זה משתלם גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. בטווח הקצר, שירותי הייעוץ משתלמים כי הם מאפשרים לרכז את כל השאלות תחת קורת גג אחת ולהמשיך בחיים האישיים עד למועד המשפט. בטווח הארוך, זה מקצר הליכים משפטיים וחוסך עוגמת נפש ועוד הוצאות.

 

כך בוחרים עורך דין מתאים

כדאי מאוד לעבור כל סוג של משפט תעבורה בליווי של עורך דין, גם אם לכאורה מדובר בנסיבות קלות. היות ואי אפשר לדעת איך המשפט יתפתח, צריך שמי שילווה אותו יהיה עורך דין מתאים שמכיר את התחום ובקיא בו.

 

בית משפט

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עלה
עריכת דין
4 הצעות חוק קנאביס הונחו על שולחן הכנסת

בערך כשני עשורים הכנסת עוסקת הלוך ושוב בחוקי קנאביס למיניהם החל מאי הפללה ועד לליגליזציה. נכון להיום הוגשו כארבע הצעות חוק חדשות שאמורות להפוך את הקערה על פיה ומחומר לשימוש

כניסה חדשה
עריכת דין
האם הזזת מדרגות דורשת היתר בנייה

ביצוע שיפוצים בכלל, ושיפוצים בבתים פרטיים בפרט, היא אחד התחומים ביותר בעייתיים, בעיקר כאשר מדובר על ביצוע פעולות הדורשות היתר בנייה מהרשות המקומות. מהו היתר בנייה ומה החשיבות שלו? אילו