3 סיבות לדחיית תביעות אובדן כושר עבודה

תביעות לאובדן כושר עבודה, הן תביעות שאנו יכולים להגיש את המוסד לביטוח לאומי, כדי לקבל קצבה חודשית בגין אובדן כושר עבודה. אובדן כושר עבודה יכול לנבוע ממספר רב של פציעות, מחלות ומגבלות פיזיות שנקרו בדרכו של העובד, ומונעות ממנו לעבוד כעת ולהתפרנס כראוי.

הגשת התביעה לביטוח לאומי במקרים כאלה, לא תמיד תאושר ורבים נאלצים להתמודד עם דחיה, מכל מיני סיבות שכדאי להכיר ולהימנע מהן. לשם כך, לפניכם 3 סיבות לדחיית תביעות אובדן כושר עבודה.

 

מה היא תביעה לאובדן כושר עבודה?

תביעה לאובדן כושר עבודה היא תביעה שניתן להגיש לביטוח לאומי למען קבלת מענקים וקצבאות חודשיות. התביעה נבדקת לעומקה ומאושרת רק עבור מי שבאמת הוכיח בעזרת תמונו, ועדות רפואיות ומסמכים רפואיים שבעקבות מחלה או פציעה מסוימת, או איבד את יכולתו להתפרנס ולעבוד, ודרוש לתמיכה כלכלית מהמדינה. לכן, לא כל בקשה תהיה מאושרת ויש קריטריונים מסוימים שיש לעמוד בהם כדי להימצא מתאים לבקשה.

הועדה בביטוח לאומי בוחנת לעומק את סוג הפציעה ואת רמת המוגבלות והחומרה שלה, ובהתאם מחזירה תשובות לתובעים. לעוד מידע ולתמיכה בתהליך מומלץ ליצור קשר עם עורך דין אובדן כושר עבודה – כפיר דיין דובב.

 

3 סיבות לדחיית תביעת אובדן כושר עבודה:

פעמים רבות, אזרחים התובעים לקצבאות אובדן כושר עבודה נתקלים בדחייה, למרות שהם אכן נמצאים במוגבלות מסוימת וזקוקים לתמיכה. לעניין המצער הזה יש כמה סיבות והסברים, שכן כדי לקבל את הקצבאות צריך לעמוד בקריטריונים ונהלים של המוסד לביטוח לאומי. לפניכם 3 סיבות לדחיית תביעה לאובדן כושר עבודה שכדאי להכיר כדי להימנע מטעויות בבקשה:

 

המחלה או המגבלה לא מכוסה בפוליסה

חברת הביטוח מכסה מקרים מסוימים ומגבלות מסוימות, בעוד ובמחלות ופציעות מסוימות, היא לא מכסה. לכן כדאי מראש להכיר האם התופעה שאתם סובלים ממנה ושמונעת מכם לעבוד, היא כזו שמכוסה על ידי חברת הביטוח, והיא כזו שתעניק לכם את האישור לתביעה ואת הפיצויים המתאימים. למשל, חברות ביטוח רבות לא כוללות בפוליסה מקרים חריגים כמו מחלות ומגבלות שנוצרו משימוש רב באלכוהול וסמים, ועוד.

 

חברת הביטוח טוענת למידע לא אמין והסתרה

פעמים מסוימות, אזרחים מקבלים דחייה לתביעה מאחר ובמקרה שלהם, המבוטח נהג בסילוף והסתרת מידע, ולא הצהיר על מחלות ותופעות שהיו קיימות עוד לפני חתימה על הפוליסה. אם אדם מסוים סובל כעת מהשלכות של סכרת, אך נהג בחוסר אמינות ולא הצהיר שיש לו סכרת עוד לפני תקופת הביטוח, חברת הביטוח עלולה לדחות את התביעה שלו בטענה שאם הייתה יודעת על המחלה – הלא הייתה מקיימת את הביטוח.

 

פיגור בתשלום הפוליסה

אדם שלא שילם את התשלומים החודשיים או השנתיים לחברת הביטוח במשך תקופת זמן ארוכה, עלול לקבל דחייה לתביעה, בטענה שהוא לא מבוטח כי לא שילם את התשלומים התקופתיים במלואם.

דחיית תביעות נכות

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם