איך לבחור את ביטוח הרכב הכי משתלם

רכב חדש זה עניין מרגש. אבל לפני שאתם הולכים להראות אותו לכל המשפחה והחברים, אתם חייבים לבטח אותו.

אולם, לא כולם יודעים איזה ביטוח רכב משתלם להם לעשות, מה כדאי, מה מומלץ ואפילו מה חובה. אנחנו פה כדי לעשות לכם מעט סדר בדברים, זאת כדי שתוכלו לבחור את ביטוח הרכב שיבטח אותו בצורה

המשתלמת ביותר שרק ניתן.

 

סוגי ביטוח הרכב הקיימים בישראל

ביטוח רכב הוא מונח מאד כללי, ולא כולם יודעים זאת לפני הביטוח הראשון, אבל ישנם מספר סוגים שונים של ביטוחים לרכב, ואנו נדבר על השלושה העיקריים בישראל.

 

ביטוח חובה

כשמו כן הוא. ביטוח חובה חייב להיות לכל אדם המחזיק רכב בישראל. אדם שנוהג ללא ביטוח חובה נחשב כעשה עבירה פלילית. למרות שהביטוח הוא ביטוח חובה, מחירו משתנה בין כל נהג ונהג. הפרמטרים שמשפיעים הם גיל הנהג והוותק שלו בכביש, היסטוריית תאונות, סוג הרכב ודברים הקשורים אליו ועוד.

לכן, בעת בחירת ביטוח חובה תוכלו לבחור ולהשוות בין החברות השונות בהתאם לקריטריונים האינדיבידואלים שלכם.

 

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף אינו חובה, אך נהגים רבים בוחרים לעשותו, לאור ההבנה כי לצערנו תאונות הדרכים הם דבר שבשגרה במדינת ישראל. הביטוח המקיף משלים את הצורך הביטוחי על הנזקים שלא מכסה ביטוח החובה. הביטוח המקיף מאפשר פיצוי לנזק שנגרם למכונים לאחר תאונה, השחתה או גניבה של הרכב, והגנה מפני נזקים שנגרמו לצד ג' על ידכם.

 

ביטוח צד ג

זהו ביטוח פחות טוב מהביטוח המקיף, אך לאנשים שרוצים לחסוך וחושבים שלא ייגרם להם נזק מפעולות עצמיות, זהו הביטוח המומלץ. לעיתים, כשהרכב ישן וחברות הביטוח לא רוצות לקחת עליו אחריות, הן לא מאפשרות לבצע ביטוח מקיף והביטוח היחיד שנותר לכם לבחור הוא ביטוח צד ג.

 

איך לבחור את הביטוח המשתלם ביותר

התשובה לשאלה זו תלויה בהסתכלות שלכם על המונח משתלם – הסתכלות לטווח הקצר או לטטוח הארוך. כמובן שלטווח הקצר, משתלם לעשות ביטוח חובה בלבד, ולא להוציא כסף על שני הביטוחים האחרים.

אולם, מחשבה זו לא נכונה, זאת משום שבהסתכלות על הטווח הארוך והרצון לכסות נזקים, ביטוח מקיף יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים על תיקונים של נזק. לכן, בהסתכלות ארוכת טווח, כמובן שהביטוח המקיף הוא המשתלם ביותר.

 

כיצד לבטח את האוטו

כיום ניתן להיכנס לאתר אינטרנט של חברה המבטחת רכבים ולהזמין את הביטוח דרך האינטרנט. במידה ותרצו עוד פרטים, השאירו לחברה פרטים והיא תחזור אליכם.

הדרך השנייה היא הדרך המוסדית יותר שהיתה נהוגה בעבר. תוכלו בדרך זו לפנות לסוכן ביטוח והוא כבר ידבר עם חברות הביטוח ויסדר הכל. החיסרון בדרך השנייה היא שכמובן שתצטרכו לשלם גם לחברת הביטוח וגם לסוכן הביטוח.

רכב מבוטח

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ארגז ליפני נפילה
ביטוחים
כמה עולה ביטוח הובלות?

ישנם לא מעט מקרים לצערנו בהם נגרם נזק לציוד. על מנת לקבל פיצוי, חשוב לבצע ביטוח הובלות. מהי העלות? להלן הפרטים. ביטוח הובלות – בגדר חשיבות עליונה ענף ההובלות הוא

קרא עוד »