בעלי חיים במקום העבודה – מה החוקים בנושא?

יש לכם בעל חיים בבית? מבלים שעות רבות בעבודה וקשה לכם להשאיר אותו לבדו למשך כל היום? יתכן ותוכלו להביא את בעל החיים שלכם למקום העבודה. אז מה החוק אומר בנדון והאם כדאי בכלל להביא את חיית המחמד שלכם לעבודה?

 

האם בעל חיים בעבודה זה חוקי?

ישנם מקומות אליהם לא תוכלו להיכנס עם בעל החיים שלכם וישנם כאלה שכן. בעיקרון, החוק אינו מגדיר בצורה יבשה כי אסור להביא את בעל החיים שלכם למקום העבודה. יחד עם זאת, החוק גם לא מחייב את המעסיק שלכם לאפשר לכם להביא אתכם את חיית המחמד שלכם. מדובר באירוע מורכב אשר תלוי בעיקר במעסיק שלכם. ישנם מעסיקים שיהיו בעד בעלי חיים בעבודה ואף יעודדו זאת. לעומתם יהיו כאלה שיתנגדו בתוקף ואפילו לא ירצו לקחת זאת בחשבון. הדבר כמובן תלוי גם במקום בו נמצא המשרד שלכם. יתכן והמעסיק שלכם יהיה בעד הכנסת בעלי חיים לעבודה, אבל חוקי הבניין בו נמצא המשרד שלכם לא יאפשרו זאת. במידה ואתם מעוניינים להביא את חיית המחמד שלכם לעבודה והבוס לא יאשר זאת, יהיה קשה לכפות עליו שזה יקרה. בכל מקרה, כדאי יהיה להתייעץ עם עו"ד לענייני עבודה.

 

התחשבו בסביבת העבודה שלכם

הבאת בעל חיים למקום העבודה לא תלויה רק בכם ובמעסיק שלכם, אלא תלויה גם בשאר האנשים שעובדים אתכם. יכול להיות שהמעסיק שלכם יאפשר לכם להביא את בעל החיים ותרצו בכך, אבל חלק מאלה שעובדים אתכם יתנגדו לכך. ההתנגדות יכולה לנבוע מסיבות רפואיות כמו אסתמה או אלרגיות לבעלי חיים ואז תהיו חייבים להתחשב ולהימנע מהבאת חיית המחמד. מנגד ההתנגדות יכולה לנבוע מפחד או חוסר אהבה לבעלי חיים. כאן יהיה לכם מקום לדבר עם החברים לעבודה ולנסות לקבל את הסכמתם, אולי ישתכנעו אחרת. בכל מקרה, לא מומלץ להביא את חיית המחמד שלכם לעבודה אם חלק מהחברים יתנגדו לכך, בעיקר על מנת לשמור על אווירת משרד נעימה.

 

כלב בעבודה – טוב או רע?

כלבים הם יצורים חברותיים במיוחד ויכולים לשפר את האווירה, כך גם כלל חיות המחמד לאחר שמתרגלות לבני אדם. הבאת חיית המחמד שלכם למקום העבודה יכולה להיות דבר שיועיל לכולכם. חיית מחמד תשפר את האווירה בין כלל העובדים, תהיה "שובר קרח" מצוין, וכן תהווה הסחת דעת נעימה וכיפית בזמן ההפסקות. בנוסף, במידה ובעבודה שלכם אתם עובדים למול לקוחות, הכלב שלכם יוכל למשוך לקוחות מבחוץ שלא יוכלו לסרב בפני היצור הפרוותי המתוק. יחד עם זאת, חיית המחמד שלכם יכולה דווקא לפגוע בתפוקת העבודה של כולם היות ומושכת תשומת לב. בנוסף, בעלי חיים לא תמיד נתונים לשליטה ועלולים לגרום לנזק לחפצים. במידה ותרצו להביא את בעל החיים שלכם, יש לקחת בחשבון את כלל המשתנים.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דיווח תנועה
עריכת דין
איך מבצעים הסבת דוח תנועה?

הסבת דו"ח תנועה נעשית כאשר מוכיחים שלא אתם אלו שנהגתם ברכב במידה והוא שייך לכם. איך מבצעים הסבת דו"ח תנועה – על כך במאמר הבא.   איך לבצע הסבת דו"ח

Car, Accident
עריכת דין
מהם התנאים להגשת כתב אישום תאונת דרכים

לפי הגדרתה של משטרת ישראל, תאונת דרכים הינה אירוע שהתרחש בעקבות ביצוע עבירת תנועה של המעורב בתאונה או בעקבות הימצאותו של אדם או של רכב בדרך, כך שבעקבות זאת, נפגע