גוני ווקר – 3 דברים שלא ידעתם על המשקה המפורסם בעולם

אתם מכירים את הסמל שלו מחולצות וגופיות שנמכרות בשווקים ברחבי הארץ, אבל לא רק.
גוני ווקר הוא אחד המשקאות המפורסמים בעולם. אם יצא לכם לשתות אותו, זה כנראה היה באירוע יוקרתי, של אנשים שמבינים באלכוהול. גוני ווקר הוא מותג ידוע ברחבי העולם, זהו הוויסקי הנמכר ביותר בסקוטלנד. בשנה שעברה נמכרו שם לא פחות מ18 מיליון בקבוקים!
מדובר במשקה מוכר עם היסטוריה ארוכת שנים. לא כולם יודעים מה עומד מאחורי המשקה המסתורי הזה, זו הסיבה שבחרנו לאסוף עבורכם 3 דברים שלא ידעתם על גוני ווקר.

 

 1. גוני ווקר היה ילד חווה פשוט שהגיע במקרה לתחום האלכוהול

אם תהיתם מיהו גוני ווקר האגדי שעל שמו  נקרא הוויסקי המוכר, בטח תופתעו לשמוע שגוני ווקר התחיל את חייו כילד שחי בחווה.
את תחילת חייו הוא חי בצניעות עם אביו. בשלב מסוים, אביו נפטר ממחלה קשה וגוני ווקר היה צריך כסף למחייתו. כדי שיוכל להתקיים, הוא החלי למכור את החווה המשפחתית. לאחר מכן, עם חלק מהכסף שהוא קיבל תמורת החווה, הוא השקיע בהכנת וויסקי איכותי. תחילה הוא התכוון להכין את הוויסקי לעצמו, אך באופן מקרי בהחלט, הוא פגש אדם ששינה את חייו. אותו אדם טעם את הוויסקי שלו (שאז היה לו שם אחר) וביקש לקנות ממנו כמה בקבוקים והוא שילם עליהם תמורה יפה מאוד.

 

 1. ישנם 8 סוגי בקבוקים של גוני ווקר

כל אחד מהבקבוקים מכיל תערובת שונה של וויסקי. יש בקבוקים שגילם מופיע על הפתקית שבבקבוק ויש כאלו שגילם אינו מופיע כלל.
ידוע למשל, שבלאק לייבל הינו ויסקי בן 10 שנים לפחות, אך הדבר לא ידוע לגבי רד לייבל. מומחי וויסקי ידעו לשים את האצבע על ההבדלים שקיימים בכל בקבוק. אלו הם שמונת הסוגים הקיימים נכון לרגע כתיבת מילים אלו:

 • בלאק לייבל
 • גרין לייבל
 • דאבל בלאק לייבל
 • רד לייבל
 • סווינג
 • גולד לייבל
 • פלטינום לייבל
 • בלו לייבל

 

 1. המחירים של בקבוקי גוני ווקר יציבים ברוב חנויות האלכוהול

גוני ווקר הוא אחד מהמותגים הבודדים שהמחיר שלו נשאר יחסית יציב. בניגוד למותגים אחרים שלעיתים יש עליהם מבצעים. ישנן חנויות מעטות ברחבי הארץ שעורכות מבצעים על בקבוקי גוני ווקר. אם אתם מתכננים לקנות בקבוק של גוני ווקר, חשוב שתבדקו שמדובר בבקבוק מקורי ולא בחיקוי.
ישנן חנויות לצערנו, שמוכרות לעיתים חיקויים של בקבוקים מוכרים. מדובר בשתייה שעלולה לפגוע בבריאותכם.
בעקבות כך, חשוב לציין כי לבקבוקי בלו לייבל מחיר יחסית קבוע. אם מצאתם בקבוק בלו לייבל במחיר זול משמעותית מחנויות אלכוהול אחרות, אנחנו ממליצים להימנע מקנייה בחנות זו.
אלכוהול במחיר זול עלול לעלות בבריאות שלכם.

 

משקאות

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם