האם גורי כלבים חייבים לאכול אוכל לגורים?

כשמדובר בטיפול בגור, אחת השאלות החשובות ביותר היא, "האם גורים חייבים לאכול אוכל לגורים?"  אמנם התשובה הקצרה היא כן, אבל יש הרבה גורמים שכדאי לקחת בחשבון לפני שתחליטו איזה סוג מזון הכי מתאים לגור שלכם.

 

התשובה הארוכה

לגורים יש צרכים תזונתיים מיוחדים שאין לכלבים בוגרים. גורים גדלים ומתפתחים במהירות ודורשים תזונה שנוסחה במיוחד כדי לענות על הצרכים התזונתיים שלהם. כלומר, מזון גורים גורים בדרך כלל עשיר יותר בחלבון, שומן וחומרים מזינים אחרים שגורים זקוקים להם לצמיחה והתפתחות נאותים. מזון לגורים מכיל גם ויטמינים ומינרלים חיוניים שרוב הזמן פשוט לא קיימים במזון של כלבים בוגרים ועל כן יווצר להם מחסור מכיוון שהם לא יקבלו את כל אלו ממזון רגיל של כלבים בוגרים.

מזון לגורים

גודל המזון

מזון גורים נועד גם להיות קל יותר לעיכול, שכן לגורים יש קיבה רגישה ויכולים להתקשות בעיכול סוגי מזון מסוימים. למזון גורים יש גם גודל גרגר קטן יותר, מה שקל יותר לגורים ללעוס ולבלוע. וזהו עוד פרמטר שחשוב מאד לקחת בחשבון.

 

כמה זמן יש להאכיל במזון גורים?

בדרך כלל יש להאכיל גורים במזון גורים עד שהגור שלך מגיע לבגרות, כלומר, בדרך כלל בסביבות גיל שנה. לאחר מכן, הכלבלב המתוק שלך יכול לעבור למזון כלבים בוגר המתאים לגודלו החדש ולרמת הפעילות שלו.

 

למה יש לשים לב?

בעת בחירת מזון לגורים, עדיף לחפש מותג המסומן במפורש כ"מזון גורים". זה יבטיח שהמזון מכיל את אבות המזון הדרושים לצמיחה והתפתחות תקינים. כמו כן, חשוב לחפש מזון עתיר חלבון ושומן, שכן גורים זקוקים לחומרים המזינים הללו לצורך התפתחות אנרגיה ושרירים.

מזון לגורים

כמה להאכיל?

בכל הנוגע להאכלת הגור שלך, עליך לפעול לפי ההמלצה על האריזה. יש להאכיל גורים בכמות המזון הנכונה לפחות פעמיים ביום. במידה והגור שלך נראה לך לא מסופק מכמות המזון או שהוא אוכל יתר על המידה, ניתן וכדאי להיוועץ בויטרינר. כמו כן, חשוב לספק הרבה מים טריים בכל עת.

 

אז זה הכל?

כמעט! בנוסף להאכלת הגור שלך במזון הגור, חשוב לספק הרבה סוציאליזציה, פעילות גופנית ובדיקות וטרינריות קבועות. הדבר יעזור להבטיח שהגור שלך יגדל ויתפתח לכלב בוגר בריא ושמח.

 

מה היה לנו כאן?

לסיכום, התשובה לשאלה "האם גורים חייבים לאכול אוכל לגורים?" היא חד משמעית כן. מזון לגורים עוצב במיוחד כדי לענות על הצרכים התזונתיים של גורים והוא חיוני לצמיחה והתפתחות תקינים.  בעת בחירת מזון לגורים, חפש מותג המסומן במפורש כ"מזון גורים" ופעל לפי הוראות ההאכלה על האריזה. בנוסף, הקפד לספק שפע של תשומת לב לכלבלב שלך, פעילות גופנית ובדיקות וטרינריות קבועות עבור הגור שלך בכדי לוודא את בריאותו. איפה רוכשים את המזון הטוב ביותר בשוק? זה קל – https://www.gag-lachayot.co.il

מזון לגורים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם