האם הזזת מדרגות דורשת היתר בנייה

ביצוע שיפוצים בכלל, ושיפוצים בבתים פרטיים בפרט, היא אחד התחומים ביותר בעייתיים, בעיקר כאשר מדובר על ביצוע פעולות הדורשות היתר בנייה מהרשות המקומות. מהו היתר בנייה ומה החשיבות שלו? אילו סוגים של שיפוצים ושינויים דורשים קבלת היתר בנייה? האם הזזת מדרגות דורשת היתר בנייה? בשורות הבאות נעסוק בתחום מעניין וחשוב, שכל מי שעומד לערוך שיפוצים בבית חייב להכיר אותו. (כמה עולה לעשות שיפוץ לבית?)

היתר בנייה – מה זה בעצם

היתר בנייה הוא למעשה האישור שכל מי שמעוניין לבצע עבודת בנייה חדשה, כמו גם שינויים במבנה קיים, חייב לקבל לפני התחלת העבודות. מי שמעניק את ההיתר כאמור הוא הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. הוועדה כאמור אחראית על התכנון המקומי בעירייה או ברשות המקומית שאותה היא מייצגת. הוועדה הזאת מעניקה אישורי בנייה למבנים חדשים, כמו גם אישורים לשינוי בייעוד של מבנים קיימים או שינויים במבנה קיים. במסגרת העבודה שלה, הוועדה אחראית על כלל ההיתרים והאישורים הן במבנים גדולים והן בבתים פרטיים. אם בעל נכס כל שהוא מתכנן שיפוצים מינוריים, שאינם משנים במהותו את המבנה הקיים ואינם משנים גם את מבנה החלל הפנימי במבנה, אזי השיפוצים הללו אינם חייבים באישור כל שהוא של הוועדה המקומית. ואולם אם מדובר בשינויים מהותיים במבנה, הרי שאישורים כאלה נדרשים גם נדרשים, לפרטים נוספים על אישורים לבנייה לחץ כאן.

חדר מדרגות

הזזת מדרגות והיתר בנייה

כאמור, שיפוצים מינוריים בבתים ובמבנים, אינם דורשים אישורים ויכולים להתבצע בלא פיקוח. אם התוצאות לשיפוצים כאמור אינן טובות, מי שיסבול הם בעיקר הדיירים בבית, ולא אף אחד אחר. אבל שינויים הכרוכים בשבירת קירות, ובוודאי כשמדובר בהזזת מדרגות, חייבים באישור. בתחילה, השינויים כאמור חייבים להיבחן על ידי אדריכל ומהנדס, שיקבעו האם השינויים המתוכננים עלולים להזיק למבנה או לפגוע ביציבות שלו או להפוך אותו למסוכן בדרך כל שהיא. לאחר מכן, יש לקבל אישור של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. ההסבר לצורת בהזזת המדרגות והשינוי במבנה החלל הפנימי במבנה חייב להיות משכנע. הוועדה בוחנת את הבקשה בעיקר ברמה הבטיחותית – קרי מה ההשפעה של הפעולה על הבטיחות במבנה. שכן אם בעל הנכס מצליח להוכיח שהשינוי הוא פנימי בלבד ואיננו ופגע ביציבות המבנה, בשלד שלו ומתוך כך בבטיחותם ובטחונים של שאר הדייקים, הרי שהאישור יתקבל ממילא.

עם זאת, וכאן חשוב להבין את הדברים, אם השינוי שנערך משנה את שטחה של הדירה, אזי שינוי כזה חייב לקבל את אישור הוועדה. מי שביצע שינוי כאמור ללא רשות, עלול להיתקל בבקשה לבטל אותו לאלתר, מה שיהיה כרוך בהשקעה כספית ניכרת. במילים אחרות – אם הזזת המדרגות איננה משנה את שטח הפנים במבנה, ואם היא איננה פוגעת בשלד של המבנה, האישור מהוועדה יתקבל בדרך כלל במהרה. אם יש לך עניין בעריכת שינויים, הכוללים הזזת מדרגות, זה המקום הנכון עבורך, כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נחזור אליך בהקדם להמשך התהליך.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין אושר אלקיים
עריכת דין
4 פתרונות יצירתיים בסכסוכים משפטיים

סכסוכים משפטיים הם חלק בלתי נמנע מהחברה המורכבת שלנו, ולעתים קרובות הם כרוכים בהימור גבוה, סערה רגשית והשלכות כספיות משמעותיות. בעוד שליטיגציה מסורתית עשויה להיות פתרון ברירת המחדל עבור רבים,

קרא עוד »
עורך דין לדיני משפחה
עריכת דין
איך בוחרים עורך דין דיני משפחה מתאים

דיני משפחה מקיפים מגוון רחב של סוגיות משפטיות, לרבות גירושין, משמורת ילדים, אימוץ ומזונות בני זוג. כאשר מתמודדים עם עניינים רגישים ומורכבים אלו, חשוב שיהיה לצידך עורך דין מוסמך לדיני

קרא עוד »