מה החשיבות של תביעה באמצעות עו״ד בשחרור לאחר פציעה?

במקרה ונפצעתם במהלך השירות הצבאי במהלך פעילות מבצעית, עבודה, שגרה, אימון או כל דרך אחרת, עליכם לפנות אל הרופא המטפל ביחידה וליידע את המפקדים שלכם על כך. לאחר מכן עליכם למלא דו״ח פציעה בטופס שמיועד לכך, טופס 141. בטופס זה יאשרו את נסיבות הפציעה שלכם. מה היא החשיבות של עורך דין כאשר ישנה פציעה כזו?

 

טיפול רפואי

אחד מהדברים החשובים ביותר שעליכם לעשות הוא לקבל טיפול רפואי הולם. הטיפול עשוי להביא להחלמה מהירה יותר, אך גם עוזר לתיעוד רפואי עקב הפגיעה. תיעוד הפגיעה צריך להיות מתועד ולכלול בתוכו גם בדיקות וטיפול רפואי אשר החייל קיבל, דבר זה יוכל להקל על התביעה. לעיתים יש פגיעות שיוכלו לטפל במקום, אך יש פגיעות שילוו אליהם פגיעות לאורך זמן.

 

דו״ח פציעה

אחד מהדברים החשובים שעליכם לעשות הוא למלא דו״ח פציעה מספר 141. הדו״ח יהיה חובה כאשר מדובר בהגשת הצביעה. חייל אשר נפצע יהיה חייב למלא את הדו״ח, לחתום עליו ולהחתים את הרופא המטפל, מפקד ישיר ומפקד יחידה. במקרה ופציעה זו קרתה תוך כדי שירות, חשוב שזה יופיע בדו״ח.

 

עותקים של תיעוד רפואי

תיעוד רפואי הוא כל הבסיס לניהול התביעה שלכם. לעיתים בצבא, ובעצם בכל מקום, מסמכים נעלמים ולא ניתן לשחזר אותם. חשוב מאוד שתשמרו על עותק מקור, או אפילו העתק של כל מסמך רפואי שאי פעם היה לכם. מסמך רפואי בתוך תיק של חייל הוא מאוד חשוב והכרחי.

 

ייעוץ משפטי

ישנם גופים שונים בצבא כמו משקית נפגעים, משקית ת״ש, מפקדי רמ 2 ועוד, שיכולים לעזור לכם בהגשת התביעה. אך לא די בכך. זה אינו תהליך לייעוץ משפטי כמו עורך דין צבאי. תביעה זו מתנהלת לאחר השחרור הצבאי, ותביעה זו לא מסתכמת רק בהגשתה. הטיפול בה מתחיל בשחרור ויכולה להמשך זמן רב לאחר מכן.

 

תביעה מוקפדת

אחד מהדברים החשובים ביותר להגשת התביעה היא שהיא תהיה אמינה ומדויקת. טופס התביעה צריך להיות מסודר וברור מאוד. הוא צריך להיות מוגש בצירוף של כל המסמכים הרפואיים וחתום. חשוב שהטופס יהיה מאומת בפני עורך דין או בבית משפט. את התביעה חשוב להגיש בזמן ולקבל אישור שכל המסמכים שלכם הגיעו. חשוב גם לשמור כל אישור שהתקבל.

 

לסיכום – אין ייאוש בעולם כלל

מערכת המשפט ובפרט משרד הביטחון יכול להיות גוף מאוד מתסכל ואורך הליך של תביעה עשוי להיות ארוך מאוד. חשוב להקפיד על טפסים מסודרים ולשמור על כל המסמכים הרפואיים שיש ברשותכם. הקפידו שהכל יהיה חתום ומתועד. ישנו עומס רב על אגף שיקום, וזה דבר שמעקב עוד יותר את בירור תביעות וזה אפילו עשוי להימשך שנים. לכן, חשוב מאוד להיות סבלניים בנושא ולהיעזר בעורך דין צבאי שיוכל לעזור לכם להיות מדויקים, זרזירים ומסודרים.

שני חיילים ישראלים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם