איך מבצעים הסבת דוח תנועה?

הסבת דו"ח תנועה נעשית כאשר מוכיחים שלא אתם אלו שנהגתם ברכב במידה והוא שייך לכם. איך מבצעים הסבת דו"ח תנועה – על כך במאמר הבא.

 

איך לבצע הסבת דו"ח תנועה באופן עצמאי?

כאשר מקבלים דו"ח תנועה על עבירת מהירות למשל, הדו"ח נשלח בדואר ולא תמיד מלווה בצילום הנהג או שהצילום אינו ברור. אינכם בטוחים שאתם נהגתם ברכב באותו הזמן? במקרה כזה יש להסב את הדו"ח לנהג בפועל. במידה וקיבלתם את הדו"ח משוטר בצורה ידנית לא ניתן להוכיח שאתם לא נהגתם ברכב.

כדי לבצע את ההסבה לאדם אחר, אין לשלם את הדו"ח או לבקש להישפט כיוון שזוהי הודאה באשמה. לפיכך, יש לבצע הסבה תוך 90 יום מקבלת הדו"ח. מומלץ להתייעץ עם עו"ד תעבורה לפני שמבצעים את ההסבה.

 

כיצד מבקשים הסבת דו"ח תנועה?

יש למלא הצהרה בה תרשמו את פרטי הנהג שביצע את העבירה. כלומר, שם, שם משפה, כתובת, מספר תעודת זהות וכד'. לזה יש לצרף צילום של דו"ח התנועה ותצהיר של הנהג בפועל שעליו חתום עורך דין תעבורה עם צילום תעודת הזהות שלו. חשוב להדגיש שהתצהיר ימולא על ידי הנהג שעבר את העבירה ולא על ידי בעל הרכב. את התצהיר מורידים מאתר של קצין בטיחות התנועה והוא נקרא בקשה להסבת דו"חות.

 

איך ולאן לשלוח את הבקשה להסבת דו"ח התנועה?

ישנן שתי דרכים לשליחת הבקשה להסבת דו"ח תנועה. הראשונה היא בצורה מקוונת והשנייה באמצעות הדואר. רק אחרי שליחת הבקשה וקבלת הדו"ח החדש, הנהג שעבר את העבירה יוכל להגיש בקשה להישפט או לשלם את הדו"ח וכך למעשה לקבל את הענישה המרשיעה. כל זאת יהיה תוך 90 יום מקבלת הדו"ח.

במידה ומאחרים את המועד ניתן לבקש הארכה של מועד המשפט. מדובר על הארכה התלויה בנסיבות ולכן עורך דין לתעבורה צריך להיות שותף לבקשה על מנת שבית המשפט יקבל אותה. גם במקרים בהם מקבלים את הדו"ח לכתובת קודמת ולא יודעים עליו קשה מאוד להאריך את מועד המשפט ועורך הדין יכול לסייע בטענה שנעשה עיוות דין.

 

מתי עורך דין לתעבורה נכנס לתמונה?

באופן כללי ולמרות שבקשה להסבת דו"ח תנועה נראית תהליך פשוט, הבעיות מתעוררות כאשר משלמים את הדו"ח וצוברים נקודות, למרות שלא אשמים. לפתע יכולים לגלות שמשרד הרישוי נוקט באמצעי תיקון ופסילה כיוון שלא פועלים בזמן כדי לבקש הארכה להישפט או כי כלל לא יודעים על הדו"ח מסיבות שונות.

אז עורך דין לתעבורה בודק את הטענות, עובר על דו"חות קודמים במידה וקיימים ומגיש ערעור על מנת שיהיה ניתן להסב את הדו"ח על שם הנהג האמיתי שעבר את העבירה. לסיכום, כאשר מסבים דו"ח תנועה לאדם אחר מסבים לא רק את התשלום אלא גם את הנקודות ולכן מדובר על תהליך חשוב.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין
עריכת דין
מתי עורך דין לא יכול לקחת את התיק שלנו?

תחום הפלילים המשפטי הנו תחום סבוך ומורכב, לעיתים נאלצים בתי המשפט לפסוק בתיקים פליליים כשנמצאות בידיהם מעט מעוד ראיות והוכחות לכאן או לכאן. תפקידם של עורכי הדין הפליליים הנו להתיר

תאונות דרכים
עריכת דין
תביעות נזקי גוף תאונות דרכים

הגשת תביעה עבור תאונת דרכים במהלכה נגרם לאדם נזק גופני כלשהו יכולה להתבצע באמצעות 2 דרכים עיקריות. האחת היא באמצעות סיוע וליווי מטעם עורך דין שבקיא בתחום הנזיקין. השנייה היא

Car, Accident
עריכת דין
מהם התנאים להגשת כתב אישום תאונת דרכים

לפי הגדרתה של משטרת ישראל, תאונת דרכים הינה אירוע שהתרחש בעקבות ביצוע עבירת תנועה של המעורב בתאונה או בעקבות הימצאותו של אדם או של רכב בדרך, כך שבעקבות זאת, נפגע