מהו תפקידו של עורך דין צוואות

לכל אדם יש זכות לקבוע מה יעשו עם הרכוש שלו לאחר לכתו. מכיוון שמדינה מכירה בזכות זו, היא עיגנה אותה בחוק בדמות צוואה, כך שכל הורשת רכוש שתעשה לפי הדין תוכל לאפשר לאדם לממש את הרצון המדובר. עורך דין צוואות הוא עורך דין המתמחה בהסכמי ההורשות הללו. מה בעצם עושה עורך דין צוואה? המשיכו לקרוא.

 

צוואה בישראל

לכל אדם יש זכות על הרכוש שלו. גם מדינת ישראל מכירה בכך, לפי זכות הקניין שמעוגנת בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. מכיוון שלכל אדם יש זכות על הרכוש שלו, יש לו גם זכות לקבוע מה יעשה עם אותו הרכוש לאחר שהוא ימות. בנוסף, קיים גם חוק הירושה, שקובע מה יעשה עם רכוש של אדם במידה ולא השאיר אחריו צוואה.

המילה צוואה באה מלשון ציווי, שכן האדם שקובע כיצד יחולקו הנכסים שלו לאחר מותו, מצפה לקיום הציווי. אדם יכול לבחור להוריש את רכושו לכל אדם, בכל צורה שיבחר. הוא יכול להחליט גם כי הוא לא מעוניין להוריש דבר למשפחתו. אדם יכול להוריש לכל גוף שיבחר, במידה והגוף רשום בגופי המדינה השונים כחוק ומקיים את חובותיו.

 

עריכת צוואה

עורך דין צוואה יכול לנהל מספר היבטים הקשורים לצוואות. התפקיד העיקרי של עורך דין כזה הוא לערוך את צוואתו של הלקוח. ישנן מספר דרכים שניתן לערוך בהן צוואות, כך שעו"ד צוואה צריך, בין היתר, להסביר ללקוח שלו על הסוגים השונים ולעזור לו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר בשבילו.

לאחר עריכת הצוואה, עורך הדין יקריא אותה בפני הלקוח. על הלקוח לאשר כי הוא אכן מסכים לפרטים השונים. בנוסף לכך, המצווה רשאי להכניס באמצעות עורך הדין התניות מסוימות, כך שירושה מסוימת אליה התייחס בצוואה תתקיים אך ורק אם בוצעו כל התנאים המדוברים.

 

עדים

אחת מסוגי הצוואות שקיימות היא צוואה הנעשית בפני עדים. במקרה זה, במעמד חתימת הצוואה ינכחו, פרט למצווה ולעורך דינו, שני עדים נוספים. העדים עצמם גם יצטרכו לחתום כי הם היו עדים לכך שהצוואה נעשתה כהוגן בנוכחותם. עו"ד צוואה ידע לדעת אילו עדים נחשבים לכאלו שיכולים להעיד, ואילו עדים פסולים בפני החוק.

 

ביטול צוואה

אדם שהחליט כי הוא לא מעוניין בקיום צוואה מסוימת ותקנית, שהוא חתם עליה לפני זמן מסוים, זכאי לבטל אותה. ניתן לפנות להליך של ביטול הצוואה באמצעות עו"ד צוואה, או באמצעות ניסוח צוואה חדשה עם הבהרה בתוכה כי היא מייתרת את הישנה.

 

חוק אל מול רגש

כתיבת צוואה והתעסקות בשלבים שלאחר המוות הם נושאים רגישים שיכולים לעורר מחלוקות בקרב בני המשפחה. אף אחד לא מעוניין שצוואתו לאחר המוות תהיה מעורפלת ותיצור סכסוכים מיותרים. עו"ד צוואה מכיר את החוק ויוכל לסייע לכם בניסוח צוואה שעומדת בתנאי החוק השונים.

עורך דין צוואה

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
וטרינר עצמאי
עריכת דין
וטרינר עצמאי? ככה תשלם פחות מס הכנסה!

בימים האחרונים אנו עדים לשיח ער שחל בקבוצות פייסבוק ופורומים של ווטרינרים עצמאיים. אלה מתלוננים על תשלומי מס הכנסה גבוהים ששולמו לאחרונה לרשות המיסים. החלטנו שלא להישאר אדישים לעניין ויצאנו

קרא עוד »
גורמי פגיעות ונזקי גוף נפוצים
עריכת דין
גורמי פגיעות ונזקי גוף נפוצים

פגיעות הן תופעה מצערת, המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם מדי שנה. פגיעות יכולות להתרחש במסגרות שונות ויש להן מגוון של גורמים. חשוב להכיר את הגורמים השונים לפגיעה, להבין לאיזה

קרא עוד »
מקרים של סחיטה מינית
עריכת דין
מה לעשות במקרי סחיטה מינית?

סחיטה מינית היא צורה מחרידה ונפוצה יותר ויותר של ניצול שעלולה להיות בעלת השלכות קשות על קורבנותיה. עם עליית הטכנולוגיה והשימוש הנרחב במדיה החברתית, העבריינים מצאו דרכים חדשות לתמרן ולנצל

קרא עוד »