מהי סחיטה מינית – ואיך שומרים על חיסיון הלקוח מול בית המשפט?

העולם הווירטואלי משחק תפקיד חשוב בכל הנוגע לסוגיות משפטיות ברשת בימינו אנו. איומים אנונימיים, סחיטות, גניבת נתונים ועוד עבירות רבות, מתרחשות באינטרנט. אחת הדרכים הנפוצות ביותר לסחיטה אינטרנטית, היא סחיטה מינית. אז מה היא בעצם סחיטה מינית ואיך שומרים על חיסיון הלקוח מול בית המשפט? בואו נבחן את הסוגייה.

 

המרחב הדיגיטלי ככר פורה לסחיטות

כל אחד יכול להיות גיבור מאחורי המקלדת. בעולם הווירטואלי, לאנשים אין דמות אמיתית או שם, הכול פיקטיבי. האנונימיות הזו מכינה לאלו עם הבנה בטכנולוגיה, כר פורה לסחיטות ואיומים. ללא כל פחד להיתפס או חשש שיגלו מהי זהותם האמיתית, קמים הנוכלים והגנבים כמו פטריות אחרי הגשם. בין אם אלו איומים כלליים מחשבונות סרק תחת שם בדוי כי המשתמש לא אהב תגובה פוליטית מסוימת שהגבתם, ובין אם זו סחיטה מינית במרחב הדיגיטלי, שם הכול אפשרי.

 

איך עובדת סחיטה מינית ברשת?

כמעט לכולם יש היום חשבון ציבורי איפשהו, כזה או אחר, שגלוי לכולם. בין אם זה חשבון פייסבוק, אינסטגרם או משתמש באתרי ואפליקציות היכרויות כמו טינדר וכיוצא בהן. בשלב הראשון, פונה הסוחט מאחורי משתמש בדוי ובונה את מערכת היחסים ברמה הבסיסית שלה עם המשתמש אותו הוא מוליך שולל. הנבל בצד השני יוצר אמון ומשכנע את המשתמש לשלוח סרטונים אינטימיים או תמונות חושפנית. לאחר שהמשתמש נפל בפח והסוחט קיבל לידיו את התמונות הפרטיות, הכוח לכאורה בידיים שלו. לאחר שיש בידו מספיק חומר, מתחיל שלב האיומים. בשלב זה, הסוחט מאיים על הנסחט שאם לא ישלם לו כסף, הוא יפיץ את הסרטונים והתמונות לאנשי הקשר שלו, אותם הוא כבר דלה מהמאגר האינטרנטי הבלתי נדלה, מבלי שהנסחט אפילו שם לב.

 

חיסיון הלקוח

הדבר אותו רוצה הנסחט יותר מהכול, הוא את הפרטיות ואת תחושת הביטחון שלו בחזרה. החרדה שאולי התמונות והסרטונים האינטימיים שלו יופצו ברחבי האינטרנט ואף יגיעו לאנשים שהוא מכיר, מדירה שינה וגורמת ללחץ משתק. לכן, הדבר החשוב ביותר הוא חיסיון הלקוח. כחלק מכללי האתיקה של לשכת עורכי הדין, מחויבים עורכי דין לשמור על פרטיותם של הלקוח מול כל גורם אחר. לכן, האינטראקציה בין הלקוח לבין בית המשפט או כל גוף אחר, תהיה באמצעות עורך הדין ועל ידי ייפוי כוח שניתן מצידו של הלקוח.

 

לסיכום

מרגע שהגיח האינטרנט לעולם, מצאו בו השרלטנים קיצור דרך לכסף קל והם מחפשים להפיל ברשת אנשים תמימים ולסחוט מהם כספים במרמה. בשלב הראשון הם ייצרו קשר בסיסי, לאחר שיקבלו תמונות וסרטונים אינטימיים, הם יאיימו בהפצתם לקרובים ויבטיחו למחוק את החומרים תמורת כסף. כמובן שמקרה זה הוא מקרה נפוץ, המטריד את מנוחתם של לא מעט אנשים. עם זאת, גם בהליכי ההתמודדות עם המקרה, עדיין אפשר לשמור על פרטיות וחיסיון.

אישה יושבת עם צל יד

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עיקולים
עריכת דין
4 צעדים קריטיים לביטול עיקולים

כאשר אדם ניצב בחובות גדולים, לרוב הצורות התוקפות אותו מגיעות גלים גלים. לכן יש חשיבות להיות מרוכז ולהבין את הסיטואציה. ככל הנראה שצבירת חובות רבים יביאו איתם בעיות כגון צווים

קרא עוד »