על פי מה מחושבת עלותו של עו"ד רשלנות רפואית?

טיפול רפואי או כל הליך רפואי אחר, יכולים להסתיים בצורה שלילית. למרות שההליכים הרפואיים אמורים לסייע לבריאות שלנו, בעקבות טעויות של הרופא או של הצוות הרפואי, אפשר לצאת עם נזק משמעותי לאחר ההליכים הללו. במקרים כאלה, תביעת רשלנות רפואית בליווי וייצוג ערך דין תוכל לסייע לכם להשיג פיצויים משמעותיים. במאמר הבא נסביר על פי מה תחושב העלות של עו"ד רשלנות רפואית.

 

עו"ד רשלנות רפואית

עורכי דין שונים, מתמחים בתחומים שונים. מכיוון שכל תחום התמחות, כמו התחום הפלילי, הצבאי, הפיננסי או המקרקעין למשל, כולל הרבה חוקים שונים, כל עורך דין מתמחה בתחום מסוים, על מנת שהוא יוכל לצבור ידע וניסיון משמעותיים, שיאפשרו לו לתת ערך אמיתי ללקוח שלו. עורך דין רשלנות רפואית, כפי שאפשר להבין מהשם שלו, מתמחה במקרים של רשלנות רפואית. קראו עוד על כך באתר embargp-law.co.il.

 

באילו מקרים הוא יכול לסייע לכם?

בישראל, רשלנות רפואית מוגדרת כטעות שמבצע הרופא כלפי המטופל, המסיבה לו נזק משמעותי. הטעות תיחשב כאירוע של רשלנות רפואית, רק אם הרופא אכן ביצע אותה מתוך רשלנות. אי נקיטה באמצעי זהירות מקובלים, חריגה מהנורמות המקצועיות או ביצוע של פעולות בלתי סבירות יכולים להיחשב לרשלנות.

 

תביעת רשלנות רפואית

החוק מכיר בכך שרופאים עשויים לבצע טעויות חמורות בעקבות רשלנות. לכן, החוק מקנה זכות חשובה מיוחד לאזרח שנפגע כתוצאה מרשלנות רפואית – תביעת רשלנות רפואית. מדובר בתביעה המוגשת לבית המשפט, שממנה ניתן להשיג פיצויים כספיים משמעותיים.

 

תשלום לעורך הדין

סיוע מעורך דין רשלנות רפואית במקרה של רשלנות רפואית אינו ניתן בחינם. עורך דין רשלנות רפואית, שיכול להכין את התביעה, להגיש את התביעה ולייצג את הלקוח שלו בבית המשפט כדי שהלקוח יוכל לקבל פיצויים משמעותיים, עושה זאת בעבור תשלום מסוים.

 

מה החוק קובע?

החוק בישראל לא קובע את העלות של עורך דין רשלנות רפואית. זה אומר שבאופן תיאורטי, עורך דין רשלנות רפואית יכול לגבות כמעט כל מחיר שהוא ירצה מהלקוח שלו. בפועל, רוב עורכי הדין גובים את עלות עבודתם בצורה דומה.

 

מחירים נהוגים

עורך דין רשלנות רפואית ייגבה את שכר הטרחה שלו על ידי לקיחת אחוזים מהפיצויים שיתקבלו. המודל הכלכלי הזה מטיב גם עם הלקוח, שיודע שהוא יצטרך לשלם סכום משמעותי רק אם הוא יזכה בסכום כזה בעצמו. המחיר הנהוג הוא אחוז מסוים מהפיצוי, לרוב בין 15 ל-30 אחוזים.

 

מה עוד משפיע על כך?

ישנם עוד דברים שיכולים להשפיע על גובה האחוז שיגבה עורך הדין. אם עורך הדין הוא בעל מקצוע מנוסה ומיומן, עם מוניטין גבוה, הוא עשוי לגבות אחוז גבוה יותר, בעוד שעורך דין שאינו מנוסה ורוצה לצבור ניסיון ייגבה ככל הנראה אחוז נמוך יותר מהלקוח שלו.

עורך דין רשלנות רפואית

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
וטרינר עצמאי
עריכת דין
וטרינר עצמאי? ככה תשלם פחות מס הכנסה!

בימים האחרונים אנו עדים לשיח ער שחל בקבוצות פייסבוק ופורומים של ווטרינרים עצמאיים. אלה מתלוננים על תשלומי מס הכנסה גבוהים ששולמו לאחרונה לרשות המיסים. החלטנו שלא להישאר אדישים לעניין ויצאנו

קרא עוד »
גורמי פגיעות ונזקי גוף נפוצים
עריכת דין
גורמי פגיעות ונזקי גוף נפוצים

פגיעות הן תופעה מצערת, המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם מדי שנה. פגיעות יכולות להתרחש במסגרות שונות ויש להן מגוון של גורמים. חשוב להכיר את הגורמים השונים לפגיעה, להבין לאיזה

קרא עוד »
מקרים של סחיטה מינית
עריכת דין
מה לעשות במקרי סחיטה מינית?

סחיטה מינית היא צורה מחרידה ונפוצה יותר ויותר של ניצול שעלולה להיות בעלת השלכות קשות על קורבנותיה. עם עליית הטכנולוגיה והשימוש הנרחב במדיה החברתית, העבריינים מצאו דרכים חדשות לתמרן ולנצל

קרא עוד »