על פי מה מחושבת עלותו של עו"ד רשלנות רפואית?

טיפול רפואי או כל הליך רפואי אחר, יכולים להסתיים בצורה שלילית. למרות שההליכים הרפואיים אמורים לסייע לבריאות שלנו, בעקבות טעויות של הרופא או של הצוות הרפואי, אפשר לצאת עם נזק משמעותי לאחר ההליכים הללו. במקרים כאלה, תביעת רשלנות רפואית בליווי וייצוג ערך דין תוכל לסייע לכם להשיג פיצויים משמעותיים. במאמר הבא נסביר על פי מה תחושב העלות של עו"ד רשלנות רפואית.

 

עו"ד רשלנות רפואית

עורכי דין שונים, מתמחים בתחומים שונים. מכיוון שכל תחום התמחות, כמו התחום הפלילי, הצבאי, הפיננסי או המקרקעין למשל, כולל הרבה חוקים שונים, כל עורך דין מתמחה בתחום מסוים, על מנת שהוא יוכל לצבור ידע וניסיון משמעותיים, שיאפשרו לו לתת ערך אמיתי ללקוח שלו. עורך דין רשלנות רפואית, כפי שאפשר להבין מהשם שלו, מתמחה במקרים של רשלנות רפואית. קראו עוד על כך באתר embargp-law.co.il.

 

באילו מקרים הוא יכול לסייע לכם?

בישראל, רשלנות רפואית מוגדרת כטעות שמבצע הרופא כלפי המטופל, המסיבה לו נזק משמעותי. הטעות תיחשב כאירוע של רשלנות רפואית, רק אם הרופא אכן ביצע אותה מתוך רשלנות. אי נקיטה באמצעי זהירות מקובלים, חריגה מהנורמות המקצועיות או ביצוע של פעולות בלתי סבירות יכולים להיחשב לרשלנות.

 

תביעת רשלנות רפואית

החוק מכיר בכך שרופאים עשויים לבצע טעויות חמורות בעקבות רשלנות. לכן, החוק מקנה זכות חשובה מיוחד לאזרח שנפגע כתוצאה מרשלנות רפואית – תביעת רשלנות רפואית. מדובר בתביעה המוגשת לבית המשפט, שממנה ניתן להשיג פיצויים כספיים משמעותיים.

 

תשלום לעורך הדין

סיוע מעורך דין רשלנות רפואית במקרה של רשלנות רפואית אינו ניתן בחינם. עורך דין רשלנות רפואית, שיכול להכין את התביעה, להגיש את התביעה ולייצג את הלקוח שלו בבית המשפט כדי שהלקוח יוכל לקבל פיצויים משמעותיים, עושה זאת בעבור תשלום מסוים.

 

מה החוק קובע?

החוק בישראל לא קובע את העלות של עורך דין רשלנות רפואית. זה אומר שבאופן תיאורטי, עורך דין רשלנות רפואית יכול לגבות כמעט כל מחיר שהוא ירצה מהלקוח שלו. בפועל, רוב עורכי הדין גובים את עלות עבודתם בצורה דומה.

 

מחירים נהוגים

עורך דין רשלנות רפואית ייגבה את שכר הטרחה שלו על ידי לקיחת אחוזים מהפיצויים שיתקבלו. המודל הכלכלי הזה מטיב גם עם הלקוח, שיודע שהוא יצטרך לשלם סכום משמעותי רק אם הוא יזכה בסכום כזה בעצמו. המחיר הנהוג הוא אחוז מסוים מהפיצוי, לרוב בין 15 ל-30 אחוזים.

 

מה עוד משפיע על כך?

ישנם עוד דברים שיכולים להשפיע על גובה האחוז שיגבה עורך הדין. אם עורך הדין הוא בעל מקצוע מנוסה ומיומן, עם מוניטין גבוה, הוא עשוי לגבות אחוז גבוה יותר, בעוד שעורך דין שאינו מנוסה ורוצה לצבור ניסיון ייגבה ככל הנראה אחוז נמוך יותר מהלקוח שלו.

עורך דין רשלנות רפואית

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין אושר אלקיים
עריכת דין
4 פתרונות יצירתיים בסכסוכים משפטיים

סכסוכים משפטיים הם חלק בלתי נמנע מהחברה המורכבת שלנו, ולעתים קרובות הם כרוכים בהימור גבוה, סערה רגשית והשלכות כספיות משמעותיות. בעוד שליטיגציה מסורתית עשויה להיות פתרון ברירת המחדל עבור רבים,

קרא עוד »
עורך דין לדיני משפחה
עריכת דין
איך בוחרים עורך דין דיני משפחה מתאים

דיני משפחה מקיפים מגוון רחב של סוגיות משפטיות, לרבות גירושין, משמורת ילדים, אימוץ ומזונות בני זוג. כאשר מתמודדים עם עניינים רגישים ומורכבים אלו, חשוב שיהיה לצידך עורך דין מוסמך לדיני

קרא עוד »