פגיעות גוף – מדריך מקוצר והכרת זכויותיך

שגרת החיים מזמנת לנו מידי פעם אירועים בלתי צפויים, חלקם גם לא כל כך נעימים, כמו פגיעות פיזיות, היכולות להתרחש בכל מקום ובשל מגוון מקרים. בכל אחד מהמקרים בהם נגרם לכם פגיעת גוף, סביר להניח כי ניתן יהיה לתבוע ולקבל פיצויים בהתאם

 

מה שגרת החיים תזמן לנו היום?

שגרת החיים של רבים מאיתנו אמנם נעה על הקו של בית – עבודה, אך מידי פעם גם מזמנת לנו אירועים פתאומיים ובלתי צפויים, חלקם גם לא ממש נעימים, כמו פגיעות גוף, היכולות להתרחש בכל מקום, בכל זמן ולכל אחד ואחת מאיתנו.

למעשה, מידי יום מתרחשים אלפי מקרים של נזקי גוף, נפש או רכוש, באופן פתאומי ובלתי צפוי, כאשר לכל מקרה שכזה, יכולה להיות השפעה מהותית על הנפגע ועל סביבתו הקרובה, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית, כתוצאה מפגיעה ביכולת ההשתכרות.

 

תביעת נזיקין בשל פגיעות גוף

בכל מקרה בו נגרם לנו נזק גופני, הרי שייתכן ועומדת לנו הזכות להגיש תביעת נזיקין, כך שנוכל לקבל פיצויים כספיים מהאחראי, בגין הפגיעה שנגרמה לנו. מלבד המזיק, ניתן יהיה לתבוע גם גורמים נוספים, דוגמת הביטוחים השונים, מקום העבודה בו נגרם הנזק ועוד.

אחד הגורמים הבסיסיים והמשמעותיים ביותר בכל תביעת נזיקין הוא, הצורך להוכיח כי אכן נגרם נזק ואת הקשר הסיבתי בין המקרה, לבין הנזק שנגרם לכם. לפיכך, חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין נזקי גוף מקצועי ומנוסה בתחום, כדי למצות את הדין ולקבל את מלוא כספי הפיצויים המגיעים לכם.

 

הכירו את זכויותיכם – באילו מקרים ניתן לתבוע תביעת נזקי גוף?

נזקי גוף הם הגדרה רחבה לנזקים גופניים שונים שנגרמו לנו כתוצאה מפגיעה או תאונה, כאשר גם מחלה כתוצאה מגורם סביבתי, בעקבות עבודה או בשל הימצאותם של מזהמים במרחב הציבורי, יכולה להיחשב אף היא כנזקי גוף וכעילה מוצדקת לתביעת פיצויים.

בין המקרים הנפוצים של תביעות נזקי גוף, ניתן למנות את התביעות בגין נפילה במרחב ציבורי, תביעה המוגשת כנגד הגוף האחראי על המקום בו התרחשה הנפילה וכן תביעות בגין תאונות עבודה, בהן נכללים גם מקרים של פגיעה בדרך אל העבודה או בחזרה ממנה.

 

מדריך מקוצר להצלחת תביעת נזקי הגוף

בשל ריבוי הגורמים מולם ניתן יהיה להגיש את תביעת הנזיקין, לכל תביעת נזקי גוף יש להתייחס באופן נפרד וספציפי ולהתייעץ עם עורך דין מקצועי, שיבחן היטב את המקרה, דרכי הפעולה וההתנהלות המומלצת מול אותו גורם אחראי.

יחד עם זאת, ישנן מספר פעולות מומלצות שיעזרו לכם למקסם את סיכויי הצלחת התביעה וקבלת כספי הפיצויים, ביניהן – תיעוד מלא של אירוע הפגיעה, לרבות עדים וצילומים, תיעוד רפואי מפורט ודיווח לגופים והמוסדות המתאימים.

 

לסיכום

תביעת נזקי גוף יכולה להתרחש בכל מקום ובכל זמן ובהתאם לכך, ניתן יהיה לתבוע את הגורם האחראי ולקבל כספי פיצויים. כדי למקסם את סיכויי הצלחת התביעה, מומלץ יהיה להתייעץ עם עו"ד מקצועי ולהקפיד על מספר פעולות, דוגמת תיעוד האירוע, שמירת מסמכים רפואיים ודיווח לגופים והמוסדות המתאימים.

פגיעות גוף

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין אושר אלקיים
עריכת דין
4 פתרונות יצירתיים בסכסוכים משפטיים

סכסוכים משפטיים הם חלק בלתי נמנע מהחברה המורכבת שלנו, ולעתים קרובות הם כרוכים בהימור גבוה, סערה רגשית והשלכות כספיות משמעותיות. בעוד שליטיגציה מסורתית עשויה להיות פתרון ברירת המחדל עבור רבים,

קרא עוד »
עורך דין לדיני משפחה
עריכת דין
איך בוחרים עורך דין דיני משפחה מתאים

דיני משפחה מקיפים מגוון רחב של סוגיות משפטיות, לרבות גירושין, משמורת ילדים, אימוץ ומזונות בני זוג. כאשר מתמודדים עם עניינים רגישים ומורכבים אלו, חשוב שיהיה לצידך עורך דין מוסמך לדיני

קרא עוד »