מה אפשר לעשות במקרה של רשלנות רפואית בלידה?

לידה אמורה להיות אירוע משמח לכל אישה ולכל משפחה, אך במקרים בהם הצוות הרפואי התרשל, ייתכנו נזקים משמעותיים ליולדת ולבנה. במידה וטעויות הצוות הרפואי הובילו לנזקים כאלו, הדבר יחשב לרשלנות רפואית בלידה לפי החוק. מה אפשר לעשות במקרה של רשלנות רפואית בלידה? זאת ועוד, במאמר הבא.

 

רשלנות רפואית במהלך הלידה

במידה וטעות כלשהי של הצוות הרפואי במהלך הלידה גרמה לנזק משמעותי אצל היולדת או אצל הילוד, הדבר יכול להיחשב בסבירות גבוהה לרשלנות רפואית, כל עוד לא ננקטו מידות הזהירות הדרושות. מקרים כמו אי נוכחות של רופא בחדר הלידה, בחירה בשיטת יילוד שאינה תואמת את מצב היולדת או הילוד, ביצוע לא נכון של הליך הלידה ועיכוב ביילוד של העובר, יכולים להיחשב למקרים בהם מתרחשת רשלנות רפואית בלידה.

 

תביעת רשלנות רפואית

מי שחוותה רשלנות רפואית במהלך לידתה, בה נגרם לה או לתינוק שלה נזק, יכולה להגיש באמצעות עורך דין רשלנות רפואית תביעת רשלנות רפואית. התביעה תוגש כנגד בית החולים בו התבצעה הלידה. בתביעות רשלנות רפואית ניתן לקבל פיצוי כספי מהגוף שנתבע.

הנזק שיכול להגרם לאישה או לתינוק במהלך הלידה הוא נזק שלא ניתן לאמוד. לכן, המטרה של הפיצוי הכספי היא לא להחזיר בהכרח את המצב לקדמותו, שכן במקרים רבים הדבר אינו ניתן, אלא לסייע לנפגעים להתמודד עם הנזק שנגרם להם ולנסות לשפר את מצבם הכלכלי, שעלול להיפגע.

 

השפעת גיל הילד על תביעת רשלנות רפואית בלידה

כאשר הילד ניזוק בעקבות רשלנות רפואית בלידה, קיימת התיישנות בחוק על היכולת להגיש תביעת רשלנות רפואית. את התביעה ניתן להגיש עד להגעת הילד לגיל 25, כך שמומלץ להגיש בהקדם תביעה במקרים כאלו, על מנת שהפיצוי הכספי יוכל לסייע לילד בתקופת גדילתו.

 

פניה לביטוח הלאומי

בנוסף להגשת תביעת רשלנות רפואית, ניתן להגיש תביעה לביטוח הלאומי במקרים בהם הנזק כתוצאה מאותה רשלנות גורם לנכות ליולדת או לבן שלה. המטרה בהגשת תביעה זאת היא קבלת קצבת נכות חודשית. הקצבה החודשית תוכל לסייע למי שהלקות שלה כתוצאה מרשלנות במהלך הלידה תמנע ממנה תפקוד שגרתי.

לפני הגשת התביעה, יש לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים. בנוסף למסמכים רלוונטיים, ניתן להוסיף עדויות שונות שיחזקו את הטענות שלכן. לאחר הגשת התביעה, היולדת תצטרך לעמוד בפני ועדה רפואית שתקבע את אחוזי הנכות שלה. לפי אחוזי הנכות שיקבעו לה, היא תוכל לקבל קצבה חודשית קבועה מהביטוח הלאומי.

 

זכות מטעם המחוקק

היווצרות נזק כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך הלידה היא אירוע טרגי ומייאש, אך בכל זאת מומלץ לכן לממש את הזכות שניתנה לכם מטעם המחוקק. הגשת תביעת רשלנות רפואית בלידה היא זכות שקיימת לנשים שנפגעו במהלך הלידה שלהן כתוצאה מרשלנות, כך שברגע שתרגישו בנוח, תוכלו לפנות אל עורך דין מתאים ולהגיש תביעה.

רשלנות רפואית בלידה

 

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עיקולים
עריכת דין
4 צעדים קריטיים לביטול עיקולים

כאשר אדם ניצב בחובות גדולים, לרוב הצורות התוקפות אותו מגיעות גלים גלים. לכן יש חשיבות להיות מרוכז ולהבין את הסיטואציה. ככל הנראה שצבירת חובות רבים יביאו איתם בעיות כגון צווים

קרא עוד »
וטרינר עצמאי
עריכת דין
וטרינר עצמאי? ככה תשלם פחות מס הכנסה!

בימים האחרונים אנו עדים לשיח ער שחל בקבוצות פייסבוק ופורומים של ווטרינרים עצמאיים. אלה מתלוננים על תשלומי מס הכנסה גבוהים ששולמו לאחרונה לרשות המיסים. החלטנו שלא להישאר אדישים לעניין ויצאנו

קרא עוד »
גורמי פגיעות ונזקי גוף נפוצים
עריכת דין
גורמי פגיעות ונזקי גוף נפוצים

פגיעות הן תופעה מצערת, המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם מדי שנה. פגיעות יכולות להתרחש במסגרות שונות ויש להן מגוון של גורמים. חשוב להכיר את הגורמים השונים לפגיעה, להבין לאיזה

קרא עוד »