4 צעדים קריטיים לביטול עיקולים

כאשר אדם ניצב בחובות גדולים, לרוב הצורות התוקפות אותו מגיעות גלים גלים. לכן יש חשיבות להיות מרוכז ולהבין את הסיטואציה. ככל הנראה שצבירת חובות רבים יביאו איתם בעיות כגון צווים מההוצאה לפועל ובעקבות כך גם עיקולים, לכן חשוב לדעת מה אפשר ומומלץ לעשות על מנת להימנע מאותם עיקולים.

 

צעד מספר 1. בקשה לביטול העיקול בטענות משפטיות

כאשר מוגשת כנגד אדם בקשה להטחת עיקולים בגין חובות שצבר הצד שמבקש להטיל את העיקולים מגיע ממקום שבו העניין המרכזי הוא גביית הכסף. ההוצאה לפועל פועלת בהתאם ומבקשת להשיב לזוכה את שמגיע לו. אם זאת פעמים רבות בית המשפט לא מניח את דעתו על המשמעות להטלת עיקולים על החייב. עיקולים אלו שיכולים לחסום את חשבון הבנק או כל פעולה אחרת יש בה לפגוע לא רק בחייב עצמו, אלא בבני ביתו ואלו הסמוכים לשולחנו, לכן כפי שמסביר אורי גילת – עו"ד מומחה בביטול עיקולים מומלץ להגיש בקשה לעיכוב או ביטול העיקולים על מנת למנוע פגיעה בבני משפחת החייב.

 

צעד מספר 2. בקשה לביטול העיקול בטוענות מנהלתיות

עד כמה שישמע הדבר מורכב, הגשת בקשה לעיקול על נכסיו של אדם היא מהלך משפטי בעל משמעויות רבות הבאות לפגוע בזכויות בסיסיות של הנתבע וביניהן חופש הקניין. במידה ובמהלך הגשת הבקשה של הזוכה אל בית המשפט נפל פגם מכל סוג שהוא שבגינו התביעה להגשת עיקולים לא עומדת בתנאים הנדרשים מתביעה שכזאת, יש אפשרות לדרוש את ביטול התביעה בגין טענות מנהלתיות של תביעה שלא כדין. זהו כלי שיכול לא אחת לסייע בעיקוב או ביטול הליכי העיקול.

 

צעד מספר 3. הסדרת חוב מול ההוצאה לפועל

כאשר חייב מגלה שנפתח כנגדו תיק בהוצאה לפועל, לפעולות שהוא יבצע יש משמעות רבה. לכן יש חשיבות גדולה להתנהלות נכונה מול ההוצאה לפועל כפי שמסביר אורי גילת – עו"ד מומחה בביטול עיקולים. הגישה של ההוצאה לפועל היא בראש ובראשונה פועלת למען הזוכה. מכאן שהנכונות של ההוצאה לפועל לבטל את העיקולים של החייב לא עומדת בראש סדר העדיפויות.

מכאן שהיכולת של בעל חוב שניצב מול הסיטואציה המורכבת של פתיחת תיק בהוצאה לפועל היא להביע נכונות לפתור את הבעיה, להגיע להסדר מוסכם שבמסגרתו יבוטלו העיקולים שאינם נדרשים לצורך תשלום החוב. על מנת להגיע להסדר תשלומים, ישנם מספר אפשרויות, לכל אחת יתרונות וחסרונות, אך בחירה באחת האפשרויות תוכל להביא לביטול העיקולים.

 

צעד מספר 4. הסדרת החוב מול הנושים מחוץ לבית המשפט

הטלת עיקולים לא מגיעים מן השמיים, הם מגיעים בעקבות קיומם של נושים המבקשים לפרוע את חובם והם פונים לבית המשפט לקבלת סעד. לכן אם נקלעתם לסיטואציה שכזאת, האפשרות להגיע להסדר מתאים מול הנושים לצורך הסדרת תשלום החוב בהסכם מוסכם על כלל הנושים בתמורה לכך שהדרישה עבור ההגבלות שהוטלו מטעם בית המשפט יוסרו.

הסדר חוב

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
וטרינר עצמאי
עריכת דין
וטרינר עצמאי? ככה תשלם פחות מס הכנסה!

בימים האחרונים אנו עדים לשיח ער שחל בקבוצות פייסבוק ופורומים של ווטרינרים עצמאיים. אלה מתלוננים על תשלומי מס הכנסה גבוהים ששולמו לאחרונה לרשות המיסים. החלטנו שלא להישאר אדישים לעניין ויצאנו

קרא עוד »
גורמי פגיעות ונזקי גוף נפוצים
עריכת דין
גורמי פגיעות ונזקי גוף נפוצים

פגיעות הן תופעה מצערת, המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם מדי שנה. פגיעות יכולות להתרחש במסגרות שונות ויש להן מגוון של גורמים. חשוב להכיר את הגורמים השונים לפגיעה, להבין לאיזה

קרא עוד »
מקרים של סחיטה מינית
עריכת דין
מה לעשות במקרי סחיטה מינית?

סחיטה מינית היא צורה מחרידה ונפוצה יותר ויותר של ניצול שעלולה להיות בעלת השלכות קשות על קורבנותיה. עם עליית הטכנולוגיה והשימוש הנרחב במדיה החברתית, העבריינים מצאו דרכים חדשות לתמרן ולנצל

קרא עוד »