איתור נזילות בצנרת המים

נזילה במערכת המים הביתית יכולה להיות חתיכת תיק. אם לא עולים עליה בזמן – עובש עשוי להיווצר, הטפטים עלולים להינזק ויש אפילו סיכוי ליפול לשיפוץ מאסיבי בעלויות מטורפות. לכן חשוב לשים לב לכמה רמזים, לקחת כמה צעדים פשוטים ולאסוף כמה פרטי מידע לפני שמזמינים אינסטלטור שיכול להציל את היום. כך תוכלו לחסוך כסף, זמן ולא מעט כאבי ראש.

 

המים מטפטפים והדשא ירוק יותר

משהו לא בסדר בבית, ואתם חושדים שמערכת המים לא מתפקדת. אולי חשבון המים בשמים? אבל מה עושים מכאן? גילוי נזילות לא חייבת להיות מלאכה מורכבת. רמז ראשון יכול לספק לנו חוש הריח. אם זה מריח כמו טחב, זה כנראה טחב. נזילת מים מאחורי הקיר מספקת תנאי מחיה מושלמים עבור הטחב שעשוי להתפשט מאחורי הקירות, ולפעמים לפרוץ החוצה בכתם כהה.

אבל גם אם אין כתם – זה לא אומר שהטחב לא שם! חשוב לשים לב לכל שינוי בצבע קיר, ובוודאי בבליטות חשודות בטפטים או בעבוע בצבע. חוש השמיעה יכול לעזור לנו לגלות טפטוף עדין, ולהוביל אותנו למקור שלו. אם יש לנו גינה מרושתת במערכת השקייה, פיסת דשא ירוקה היא אמנם תוספת צבעונית משמחת, אבל עשויה להעיד על נזילה רצינית מתחת לשורשים.

 

בדיקה עצמית פשוטה וחשובה

החשד התבסס, כנראה שיש פה נזילה. חכו שניה לפני שתקראו לאינסטלטור! קודם כל שווה לעשות בדיקה ביתית מהירה ופשוטה שגם תחסוך לכם כסף בהמשך. בשלב הראשון תסגרו את כל הברזים בבית, תוודאו שמכונת הכביסה מושבתת ושהמדיח לא עובד. תקראו לכל חברי הבית לא לפתוח שום ברז למשך כמה דקות ותצאו אל מד המים.

תסגרו את הברז הראשי, ה"שיבר" ותחכו כמה דקות. כמה? כמה שיותר – יותר טוב. אם ה"פרפר" שבמרכז מד המים עדיין מסתובב, למרות שמשק הבית לא צורך כרגע מים בכלל – סימן שאכן יש נזילה.

 

שרברב – תציל אותי!

לאינסטלטורים היום יש הרבה כלים לגלות נזילה ולחסוך נזק עתידי משמעותי או בדיקה שתפגע בבית עצמו. למשל – במקום לפרק מרצפות כדי להגיע אל צינורות המים, אפשר היום להשתמש במד לחוץ מתוחכם העובד כמצלמת אינפרא-אדום שמסוגלת "לראות" מים הכלואים מתחת לרצפות.

בבדיקת גז, מחדיר האינסטלטור תרכובת גז אל הצינורות כדי לגלות את מקור הנזילה. במקרה כזה חשוב לבדוק שהמערכת לא ישנה מדי. צינורות חלודים עשויים להגיב רע מאוד לבדיקה זו… בדיקת בלון תחסום את המים מלצאת אל הצנרת שמובילה החוצה מהבית. אם המים עדיין זורמים מחוץ לצינור החסום, כנראה שיש נזילה.

חשוב לזכור לבקש הצעת מחיר לפני הבדיקה, ולהזמין אינסטלטור מומלץ ורציני, או כזה שעובד עם חברה מקצועית. כך אפשר לחסוך עוגמת נפש עתידית ונזילה לא רק של מים, אלא גם של מזומנים.

איתור נזילות בצנרת המים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הכשרה של מדביר
בעלי מקצוע
מה הוא תהליך ההכשרה של המדביר

סביבות המגורים שלנו או מקומות העבודה אינם חפים מבעיות. לעיתים שלל מזיקים יחליטו להשתלט דווקא על מקומות אלה, ואז אנחנו נאלצים לפנות אל מדבירים מקצועיים בכדי שיפתרו בעיה זו. מסיבות

קרא עוד »