אל תספידו בטרם עת: למה כדאי לתקן מכשירי חשמל ולא לקנות חדשים

בחיי היומיום הביתיים שלנו אנחנו תלויים במכשירי חשמל למגוון פעולות – כביסה, מדיח, מייבש, בישול, אפייה, חימום, קירור ועוד ועוד. כאשר אחד המכשירים מתקלקל, הדבר יכול לשבש לנו את שגרת היומיום ולרוב אנחנו מעוניינים בפתרון מהיר. אנחנו נוטים לראות בכל קלקול במכשיר חשמל את סוף הדרך שלו, מה שצריך רכישת מכשיר חדש. אפשר גם אחרת – המשיכו לקרוא…  

 

חיסכון כספי

זהו למעשה השיקול המרכזי והגדול ביותר בנושא מכשירי חשמל מקולקלים. המקרה דומה לתקלות ברכב, כאשר ברוב המקרים אנחנו יודעים שעדיף ביקור במוסך של כמה אלפי שקלים על פני רכישת רכב חדש. זהו גם המצב ברוב התקלות של מכשירי חשמל ביתיים. במקרים רבים תוכלו לבצע תיקון שיהיה זול בהרבה מרכישה של מכשיר חדש, ואף יאריך את חיי המכשיר לתקופה זמן נוספת – ולכן מדובר בחיסכון כפול.

ישנן תקלות קלות במכשירי חשמל שאינן נוגעות לאלמנט המרכזי שלהם כמו המנוע של מכונת הכביסה או המייבש, גופי החימום של התנור ועוד. לפעמים אלא תקלות שתוכלו אפילו לתקן בעצמכם בעזרת חלקי חילוף שתוכלו לרכוש באתרים כמו ריזיטק.

חיסכון כספי

 

אבחון והערכת עלות התיקון

כדי לדעת האם אתם יכולים לתקן את המכשיר או שעליכם לרכוש חדש, עליכם לבצע הערכה של עלות התיקון מול עלות הרכישה החדשה. כאשר הבעיה ברורה לכם, תוכלו לבצע את ההערכה לבד, אך לפעמים תצטרכו אבחנה מקצועית של טכנאי בשביל להבין האם התקלה שלכם ברת תיקון זול או לא. לדוגמה, כאשר מתקלקל לכם התנור והבעיה היא בגופי החימום, השאלה היא כמה גופי חימום מקולקלים.  אם מדובר בגוף חימום אחד, התיקון יהיה זול ומשתלם הרבה יותר מהחלפה של התנור. כאשר מדובר בקלקול של כל גופי החימום, ככל הנראה תצטרכו לרכוש תנור חדש.

 

איזה מכשיר התקלקל?

זאת שאלה קריטית לגבי התיקון. אם מדובר במכשירים שעלותם עד 150 ₪, ככל הנראה התיקון לא יהיה משתלם. לעומת זאת, במכשירים גדולים ויקרים כמו מכונת כביסה, מדיחים ותנורים, התיקון לא יתקרב לעלות של מכשיר חדש.

 

איכות הסביבה

מכשירי חשמל הם מהמוצרים המזהמים ביותר כאשר הם נזרקים, וכמובן כאשר מייצרים אותם. אם יש באפשרותנו להאריך את חיי המכשיר ולא להחליף אותו על כל תקלה קטנה, איכות הסביבה תרוויח מכך באופן משמעותי.

 

סיכום

אנחנו נוטים לראות בתיקון מכשירי חשמל והאינטראקציה עם טכנאי ככאב ראש שרבים רוצים למנוע, אבל צריך לזכור שעם בדיקה ואבחון של הבעיה נוכל לחסוך אלפי שקלים על מכשירים חדשים בזכות תיקונים שיאריכו את חיי המכשיר. כאשר בוחנים עלות-תועלת שבין תיקון להחלפה צריך להבין את אופי התקלה, עלות החלפים וההתקנה לעומת רכישה של מכשיר חדש. זכרו שגם ברכישה ישנו כאב ראש ויתכן שיהיה הרבה יותר קל, מהיר ופשוט לתקן את המכשיר.

איכות הסביבה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משרד
לבית ולגינה
כיצד להתמודד עם פרקט בבית וכלב

אין מקום כמו הבית, בו אתם יכולים לעצב את עולמכם על פי רצונכם. לעיתים, לאחר שסיימתם לעצב את בית חלומותיכם, פתאום מתעוררת בעיה. שותף חדש על ארבע נכנס לחייכם, ודורש

קרא עוד »