כיצד להתמודד עם פרקט בבית וכלב

אין מקום כמו הבית, בו אתם יכולים לעצב את עולמכם על פי רצונכם. לעיתים, לאחר שסיימתם לעצב את בית חלומותיכם, פתאום מתעוררת בעיה. שותף חדש על ארבע נכנס לחייכם, ודורש שינויים עיצוביים מרחיקי לכת. כלב הוא חיית מחמד אשר עיצוב הבית חייב להתחשב בה, בין אם מדובר על פריטים דקורטיביים או על פרקט. במאמר זה נפרט כיצד להתמודד עם כלב ובית מרוצף בפרקט.

 

שמירה על ניקיון

בבתים רבים במרכז הארץ, משק הבית לא שלם בלי כלב. הכלבים הופכים להיות חלק מהמשפחה הישראלית הממוצעת, והם בני לוויה נאמנים, ותוספת נהדרת לכל תא משפחתי. בתים עם פרקטים במרכז, נתקלים לעיתים בבעיות ייחודיות בכל הנוגע לאירוח של החבר על ארבע בבית. רצפת הפרקט שלכם, אשר דורשת ניקוי תקופתי בחומר ייעודי לעץ, פשוט לא תעמוד בשטף הבלתי נגמר של שערות ושאריות מזון שיפוזרו עליה. בין אם מדובר על שאריות מזון או מים שנשפכו מכלי ההגשה, או צרכים של גור שעדיין לא למד לשלוט על כך, עליכם לוודא שיש בידכם את הכלים הראויים לשמירה על ניקיון רצפת הפרקט. כלים אלו כוללים בין השאר שואב אבק עוצמתי, עם עדיפות לרובוטי, אשר יוכל לבצע ניקיון יומי של שערות ולכלוך מסיבי יחסית. בנוסף, עליכם להצטייד בכמות גדולה של מטליות ייעודיות לרצפת הפרקט שלכם, או להסתפק בפרקט למינציה אשר ניתן לשטוף גם עם מים.

 

מניעת שריטות

רצפת פרקט מעץ מלא עולה הרבה, ונועדה לתת בבית תחושה חמה ונעימה. רצפת הפרקט מעץ, עשויה להיות רגישה במיוחד לכלבים, מאחר ולעומת חיות מחמד אחרות כמו חתולים, אין להם יכולת להכניס את ציפורניהם אל תוך הכפות. לכן, כלב אשר משתובב בחלל הבית על רצפת הפרקט שלכם, צפוי להשאיר כמות אדירה של שריטות על הרצפה, בעומק שציפוי לכה חדש לא יוכל להסתיר. הדרך הקלה ביותר למנוע שריטות על ידי הכלב, היא על ידי סגירתו באזור ייעודי, ומניעת הגעה שלו אל רצפת הפרקט. אם אתם רוצים שלכלב תהיה גישה חופשית אל כל הבית, כדאי מאוד לבחור ברצפת פרקט מעץ קשיח במיוחד. עצים אלו אולי יעלו יותר, אבל רצפת הפרקט שתבנה מהם תהיה עמידה מאוד, ותחזיק בצורתה המקורית שנים ארוכות.

 

התקנה איכותית של הרצפה

התקנה לא נכונה של רצפת פרקט, עשויה לאפשר לכלב להחדיר את ציפורניו בין קרשי העץ, ולהזיז אותם ממקומם. התקנה איכותית יכולה למנוע זאת, ולכן בבית אשר מכיל כלבים היא הכרחית. כדי לוודא שרצפת הפרקט שלכם הותקנה כראוי, יש לבחור בבעל מקצוע מוביל. חפשו באתר שיפוצים פלוס באינטרנט, ותוכלו לראות רשימה של מומחים להתקנת פרקט באזורים שונים בישראל, עם דירוג אמין שנשען על ביקורת לקוחות אחרים באתר.

ריצה מעץ מלא

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סלון נקי
לבית ולגינה
מה לעשות עם הבלגאן בבית

חלק ניכר מהתושבים והאזרחים בישראל גרים בדירות משלהם. אין ספק שהמגורים בדירה השייכת לדיירים מהווה יתרון משמעותי. אין צורך לחשוש מפני מעברי דירה תכופים וגם לא מהעלאה פתאומית שעלולה להתרחש

קרא עוד »